ЄС продовжує допомагати українським освітянам

5 країн світу зробили знижки на навчання у ЗВО українцям.

Українські навчальні заклади зможуть продовжити навчальний процес під час війни та паралельно розміщувати у своїх гуртожитках переселенців, які були вимушені тікати від військових дій до інших регіонів України.

🤝 У цьому їм допомагає програма EU4Skills, яку фінансує ЄС.

Що вже вдалося зробити ⤵️

• розмістити в гуртожитках училищ та технікумів 4 тис. переселенців;
• надати 5500 подушок, 1500 ковдр та 1500 розкладних ліжок;
• запустити психологічну підтримку для переселенців;
• розробити нові курси для студентів ПТНЗ.

Що планується зробити ⤵️

• надавати предмети першої необхідності та психологічну підтримку;
• проводити курси для волонтерів та персоналу про те, як мають працювати гуртожитки у воєнний час;
• надати студентам та викладачам доступ до нових освітніх курсів онлайн;
• підтримувати участь українських училищ в освітній програмі ЄС Erasmus+.

Більшість країн-членів ЄС також суттєво спростили доступ українців до ринку праці та наразі Єврокомісія розробила нові рекомендації щодо визнання українських дипломів. 

Що на меті? ⤵️

• оцінити вашу кваліфікацію, коли відповідні документи втрачені через війну;
• пришвидшити визнання дипломів з боку роботодавців та навчальних закладів країн-членів ЄС;
• сприяти подальшій інтеграції на ринку праці та гарантуванню відповідних робочих стандартів;
• надати кращий та швидший доступ до мовних курсів.

Більше рекомендацій ЄС за посиланням. 

Сім’ям з дітьми, що вимушені були поїхати за кордон, він допоможе знайти садочок, школу або коледж. У чат-боті Education Ua можливо отримати інформація по кожній країні, є додаткові корисні ресурси з вивчення мов та специфіку освітнього процесу. Також вже декілька країн запропонували  українця безплатне навчання  або надали знижки.

Німеччина

Навчання в державних університетах Німеччини німецькою мовою є безкоштовним для студентів з України, або доступним за мінімальною вартістю – від 350 до 3000 євро на рік. Однак Якщо хочете навчатися англійською мовою, врахуйте, що студентських безоплатних програм мінімум, а вартість навчання вища. Платитимете приблизно 20 тис. євро на рік. Рекомендують вивчати німецьку мову майбутнім студентам для більших можливостей в країні.

Українським студентам, які вимушено покинули університети в Україні та отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, надають фінансову та психологічну підтримку. Також виші запрошують студентів 1-4 курсів на навчання за обміном на 1 семестр. Абітурієнтам надається стипендіальна підтримка, зниження вартості навчання або додаткове фінансування.

Технічний університет Кельна (TH Köln) пропонує можливості для абітурієнтів, студентів та науковців. Детальніше за посиланням.

Асоціація German-Ukrainian Academic Society оприлюднила перелік ініціатив для студентів, абітурієнтів та науковців з України. Детальніше за посиланням. Німецька служба академічних обмінів DAAD розмістила інформацію про навчання та можливості в Німеччині для українців. За посиланням студенти ознайомляться з переліком стипендій від університетів Німеччини.

Чехія

Навчання в державних університетах Чехії чеською мовою безоплатне для українських студентів. Якщо вступите в університет, де викладають англійською мовою, готуйтеся платити. Вартість становить від 3-х тис. євро за 1 семестр.

Університети (державні та приватні) активно підтримують студентів, надаючи знижки на навчання або ж повне фінансування. Інколи виші допомагають оплачувати проживання. Перелік навчальних закладів, які надають фінансування для українців, дивіться за посиланням.

Один з прикладів – Anglo American University у Чехії. У виші пропонують українським абітурієнтам та студентам повну стипендію на навчання та безоплатне проживання (бакалаврська та магістерська програми). Студенти навчатимуться у виші англійською мовою. Детальніше про вступ до Anglo American University читайте за посиланням.

Ірландія

Навчання в Ірландії платне для іноземних студентів. Вартість навчання для студентів з ЄС щонайменше вдвічі нижча, ніж для студентів з країн, які не входять до ЄС. Студентам з України навчальні заклади знижують вартість від 3-х до 6 тис. євро на рік. Університети приймають рішення про зниження вартості індивідуально з огляду на бекграунд кожного студента. Українці зможуть навчатися в університеті 1 рік зі знижкою.

Литва

Литва активно долучилася до підтримки українських науковців, студентів та абітурієнтів. Офіційну інформацію про ініціативу опублікували на сайті Study in Lithuania. В Vilnus University оголосили про додаткову стипендію 300 євро для українців, які вимушено покинули університети України. Стипендію виплачуватимуть щомісяця до 31 серпня. У виші LCC International University пропонують безкоштовне навчання протягом 1 року для абітурієнтів та студентів (бакалаврські та магістерські програми). А ще 1 рік безоплатного проживання в LCC Campus. Детальніше за посиланням.

Велика Британія

Випускники шкіл з України не можуть одразу вступити після 11 класу на бакалаврську програму в університети Великої Британії. Причина – різні системи освіти країн.

Перед вступом на бакалаврат необхідно пройти річну програму Foundation. Вартість навчання – від 15 до 20 тисяч фунтів на рік.

5 університетів знизили вартість програми Foundation для студентів з України на 50%:

  • De Montfort University.
  • University of Bradford.
  • University of Dundee.
  • Bangor University.
  • The University of Greenwich.

До речі, університети Шотландії оголосили про ініціативу безкоштовної освіти для студентів з України (бакалаврат та магістерська програми). Обов’язковою умовою для отримання безплатної освіти є проживання у Великій Британії за програмами для тимчасово переселених українців UK family Scheme та Homes for Ukraine. Детальніше читайте за посиланням.

За стипендіальними можливостями для українців у провідних вищих навчальних закладах світу слідкуйте в Telegram-каналі «Стипендії для українців».