Подробиці програми допомоги українцям «500+» в Польщі

Як біженцям з України подати онлайн заявку на допомогу 500+.

Українців у Польщі, яким виплачують щомісячну допомогу на дітей, попередили про можливість втрати фінансової допомоги, у разі виїзду із країни.

У Польщі біженці з України мають змогу оформити грошову допомогу на дітей у межах програми «500+» або «Сімейний капітал опікунчий».  Гроші виплачують біженцям з України лише в період, коли ті перебувають зі своїми дітьми в Польщі. Якщо виїхати з країни на понад один місяць, то права на всі грошові допомоги будуть втрачені.

Нагадаємо, що громадяни України, які прибули до Польщі, втікаючи від війни на батьківщині, можуть подавати заявки на отримання щомісячної допомоги на ліки та на дітей “500+” в режимі онлайн. Для цього потрібно мати довірений профіль та банківський рахунок у польському банку. Один із пунктів змін передбачає, що окремі біженці з України, які не встигли подати в березні заяву на отримання щомісячної грошової допомоги на дітей в розмірі 500 злотих, все одно дістануть виплату за березень, якщо подадуть таку заяву до 30 квітня. Водночас в документі чітко вказується, що ця норма стосується тільки тих біженців, які отримали номери PESEL на себе та дитину/дітей до 31 березня 2022 року. Тобто якщо ви і ваша дитина отримали номери PESEL у березні, то навіть подавши заяву на 500+ у квітні, гроші виплатять і за березень.

Оформити допомогу 500+ можуть особи, які перетнули польсько-український кордон, починаючи з 24 лютого цього року, отримали номер PESEL UKR, відкрили банківський рахунок у Польщі та мають польський номер телефону. Щоб подати заявку на 500+, необхідно зареєструватися та підтвердити свій профіль у PUE ZUS (profil zaufany). Співробітники офісів ZUS допомагають у подачі електронних заяв на пільги.

Детальна інструкція тут.

Читайте також: Укрзалізниця призначила ще один потяг з Києва до Перемишля