Українці мають право виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише один раз. Удруге з «внутрішнім» паспортом, ID-карткою, свідоцтвом про народження вже не випустять.
Зокрема, українець має право перебувати на території Польщі легально протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого 2022 року, якщо метою його в’їзду є міжнародний захист. Водночас, якщо:
- ви залишаєте Польщу більше, ніж на 30 днів однією поїздкою (виїзди не сумуються), то втрачаєте міжнародний захист, соціальне забезпечення та, відповідно, право пільгового в’їзду;
- виїхали в Україну менше, ніж на 30 днів з особистих/побутових питань, вас мають пустити зворотньо, але остаточне рішення за польською Прикордонною службою, тобто 100% гарантії немає. Українські прикордонники мають право відмовити у повторному виїзді з України без закордонного паспорта (звичайного чи біометричного).
- бажаєте їхати далі до ЄС, але минуло понад 90 днів перебування, то це допустимо лише у тому випадку, якщо ви плануєте «взяти» захист іншої країни ЄС. Легальне переміщення в межах Шенгенської зони можливо за короткострокової чи довгострокової візи або дозволу на проживання, виданого державою-членом ЄС.
- ваш візит з Польщі в Україну тривав менше 30 днів, то «громадянин України, в’їзд якого на територію Республіки Польща з території України не пов’язаний з військовими діями, а має характер регулярного прикордонного руху, підлягає прикордонному контролю на принципах, визначених у Шенгенському кодексі про кордони (наявність біометричного паспорта та дотримання коридору перебування до 90 днів протягом 180 днів)». Тобто перетинати кордон з підозрілою регулярністю ніхто не дозволить. А разові обгрунтовані поїздки в Україну та зворотньо не мають викликати жодних питань та труднощів.
Окрім цього, українці мають право виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише один раз. Вдруге з «внутрішнім» паспортом, ID-карткою, свідоцтвом про народження вже не випустять. Натомість можете перетинати кордон зі звичайним або біометричним закордонним паспортом, у тому числі строк дії якого подовжили, а дитина – з закордонним паспортом (звичайним, біометричним, подовженим) або на підставі закордонного паспорта її батьків чи законних представників, до якого внесли інформацію про неї.
Читайте также: Ізраїль спрощує правила в’їзду для українців