Бельгія та Нідерланди: зміни у допомозі переселенцям з України

Бельгия открывает границы с 15 июня

Правила для біженців змінені.

Розповідаємо, які країни змінили правила перебування та надання допомоги українським біженцям, на що можуть тепер розраховувати українці. 

Як  зазначає нідерландське видання Nu.nl в країні фіксують випадки, коли сім’ї, що приймають українських біженців, просять їх виселитися на літо, оскільки не хочуть залишати їх самих у будинках під час літніх відпусток. Тому муніципалітети почали готуватися до припливу українських біженців, які, як очікується, можуть прибувати з сімей. Подібна ситуація  спостерігається та у Бельгії.

На дорослих і дітей з України держава виділяє по 260 євро на людину (205 євро на їжу + 55 євро на інші речі). Муніципалітет може виплатити всю суму, а може конвертувати її в речі. Щоб отримати виплату, потрібно зареєструватися в муніципалітеті в BRP за закордонним (рідше українським внутрішнім) паспортом. Час очікування – приблизно два тижні.

У якому випадку українські тимчасові переселенці припиняють отримувати фінансову допомогу на проживання:

  • якщо залишать надане місце. Наприклад, коли переїдуть в інше місто чи орендують житло;
  • почнуть виконувати оплачувану роботу. Допомогу припиняють нараховувати з 1-го числа наступного місяця. Членам родини, які продовжують не працювати, виплати нараховуватися будуть і надалі.

Читайте також: Швейцарiя — зміни у законі щодо допомоги українським переселенцям