Платіжні системи, які надали пільгові умови українцям для переказів з-за кордону

Дедалі більше небайдужих і доброзичливих людей намагаються допомогти українцям, які страждають від російської військової агресії.

Нацбанк назвав міжнародні платіжні системи, які ввели пільгові умови на переказ коштів в Україну.

Існує декілька варіантів, як можна переслати кошти з-за кордону в Україну. Можна зробити переказ або через міжнародні системи переказу коштів, або з картки на картку, або через SWIFT за номером IBAN.

Міжнародні платіжні системи, які ввели пільги для переказів в Україну:

Western Union

Відома міжнародна система переказів коштів скасувала плату за послугу “готівка на рахунок” при відправленні переказу в Україну, як у відділенні, так і онлайн. Також компанія спростила процес виплат, усунувши обмеження – зв’язок між країною призначення та країною виплати. З 23 березня перекази, спрямовані в Україну, можуть бути отримані в сусідніх країнах: Польща, Румунія, Словаччина, Молдова, Угорщина. За даними компанії, найбільше переказів в Україну через систему Western Union у 2021 році здійснювалось з країн: США, Італія, Німеччина, Польща, Чехія, Туреччина, Ізраїль, Франція, Іспанія.

MoneyGram

Скасовано плату за відправлення переказу на банківські рахунки отримувача в Україні, відкриті в мережі учасників системи. Такі перекази можна здійснити в пункті надання послуг або за допомогою дебетової картки через онлайн платформу MoneyGram. Топ-країни, з яких здійснювалося найбільше переказів в Україну через систему MONEYGRAM у 2021 році: США, Італія, Німеччина, Ізраїль, Іспанія, Польща, Португалія, Молдова.

Intel Express

Скасована плата за перекази в Україну на невизначений термін у відділеннях компанії в Грузії, Великобританії, Греції, Італії, Кіпру та Туреччини. Крім того, за допомогою Intel Express можна безплатно переказати кошти на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ, відкритий НБУ.

RIA

Cкасована плата на перекази в Україну та Польщу (оскільки тисячі українців перетнули польський кордон, шукаючи там захистку). Плата за перекази в Україну із Ізраїлю знижена до 1,5%. Крім того, партнери системи RIA в Польщі, Румунії, Болгарії, Косово, Північній Македонії, Чорногорії також скасували плату за перекази в Україну. Основні країни відправки переказів в Україну через RIA: Бельгія, Великобританія, Іспанія, Італія, Канада, Німеччина, Польща, Франція, США.

MEEST

Діють окремі умови та тарифи для переказів в Україну з Канади та штатів Нью Джерсі, Огайо, Ореґон та Вашингтон у США. Ознайомитись з тарифами можна на сайті компанії. Наразі системою опрацьовуються питання щодо зниження тарифів на перекази в Україну.

Читайте також: Безоплатні послуги зв’язку для українців у воєнний час