Розмитнення авто за 5 хвилин у додатку «Дія»: що відомо про нову послугу

Головний додаток України тепер і з новими можливостями.

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про розмитнення транспорту у додатку «Дія». Можливо, незабаром українці зможуть оформити імпортний автомобіль за допомогою одного смартфона. Відвідування державних установ залишиться позаду.

Кому буде доступне розмитнення в «Дії»?

Нововведення стосуватимуться лише легкових автомобілів (нових та вживаних). Для інших категорій ТЗ процес залишиться тим самим. При цьому послуга відкрита не тільки для фізичних осіб, а і юридичних. За бажанням компанії авто у віці від 3 років можна буде розмитнити за традиційною схемою, подаючи декларацію через спеціальні брокерські програми.

Яка користь від нової послуги

Перша і найочевидніша перевага електронного розмитнення — оптимізація механізму процедури. Час оформлення транспорту максимально зменшиться для користувача. Тим більше, що всі кроки можна пройти в телефонному режимі та виключення «людського чинника» з ланцюжка легалізації. У такий спосіб намагаються позбутися корупційних схем.

Кого звільнять від оподаткування

Крім вищезгаданого, законопроєкт містить норми, що передбачають звільнення від оподаткування електромобілів (не тільки легкових, а й сідельних тягачів та вантажівок) та меншу ставку для автомобілів з гібридними двигунами.

Алгоритм реєстрації/перереєстрації авто:

  • Якщо сервіс запрацює, то угода купівлі-продажу буде така: Укладання договору купівлі автомобіля у смартфоні через додаток «Дія»;
  • Договір автоматично підтягнеться на сервер Міністерства внутрішніх справ України, де автомобіль пройде відповідні перевірки;
  • Електронний техпаспорт з’явився у телефоні покупця після успішного проходження перевірки;
  • Номерні знаки можна залишити на авто або придбати у виробника.

 

Також сервіси цифрового сервісу «Дія» стали доступними для українців, які покинули територію країни. Chance for Traveller пропонує переглянути відео, в якому розповідається про перелік послуг та сервісів, які стали доступними в «Дії» та в яких саме країнах.

Читайте також: «Укрзалізниця» призначила нічний поїзд з Києва до Перемишля і навпаки