Безплатна евакуація в Іспанію: де і коли?

Іспанія пропонує досить прості умови для в’їзду українських біженців.

Однією з країн, яка готова прийняти біженців, є привітна і спекотна Іспанія.

За підтримки Червоного хреста та іспанських меценатів проводиться евакуація сімей з дітьми, які в ході війни в Україні змушені покинути свої домівки. За умовами програми біженців приймає тільки місто Мадрид, а потім йде розподіл по вільних містечках всієї Іспанії.  Літак з Варшави буде очікувати кожен четвер — виїзд зі Львова в середу для тих, хто не в Варшаві. Також курсуватиме автобус Львів-Мадрид по суботах.

Безплатно надається:

— проїзд комфортабельним автобусом або авіапереліт;

— 3-х разове харчування та медична підтримка;

— тимчасовий прихисток;

— оформляється дозвіл на роботу;

— free-курси іспанської мови;

— діти безплатно відвідують садок та школу;

Є можливість взяти з собою тваринку. Зверніть увагу, що в Іспанії грошових виплат немає та роботу не надають.

Додаткова інформація за телефоном: 067 859 83 53 Зоряна

Як дістатися до Іспанії

Доїхати до Іспанії безпосередньо з України не можна. Спочатку вам потрібно виїхати в одну з країн Євросоюзу, а звідти добиратися до Іспанії на автобусі або поїзді. Також можна доїхати на своєму автомобілі, але обов’язково потрібна Зелена карта. Допомогу з трансфером в Іспанії можна знайти у місцевих волонтерів в прикордонних українських містах. У Львові, Чернівцях, Мукачеві та інших західних містах можна знайти центри допомоги біженцям або намети волонтерів. Запитайте у волонтерів, як можна недорого доїхати до Іспанії. До країни також можна долетіти на літаку з Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії.

Документи для в’їзду в Іспанію 2022

На територію Іспанії можна потрапити з біометричним паспортом. Якщо його немає, а також немає візи, то потрібно звернутися в консульський відділ сусідніх країн: Польщі, Румунія, Угорщини та т. д. Там розглянуть справу і нададуть дозвіл. При перетині кордону з дитиною потрібно мати свідоцтво про народження і документ про підтвердження спорідненості. Документ про вакцинацію або ПЛР-тест не обов’язкові, але вас можуть попросити скласти тест після прибуття в Іспанію.

Як отримати тимчасовий захист в Іспанії

Кожен українець, який перетинає кордон з Іспанією, автоматично отримує тимчасовий захист. Разом з ним такий статус отримають його діти і родичі. Раніше УНІАН розповідав, що таке тимчасовий захист в ЄС і які переваги він дає.

Житло для біженців в Іспанії

Українці, які прибули до Іспанії, можуть звернутися до центру приймання біженців. У Барселоні він знаходиться у виставковому центрі Fira de Barcelona, в Мадриді — в будівлі Centro de formación de la Seguridad Social, в Аліканте — в лікарні Hospital General Universitario Dr. Balmis. Місцеві жителі можуть безплатно прихистити українців. Знайти житло у іспанців можна на сайтах Прихисток, EU4UA або Shelter for Ukraine.

Проїзд з твариною в Іспанію

Якщо у вашої тварини немає чіпа і міжнародного ветеринарного паспорта — вам потрібно зробити ці документи відразу після виїзду з України в сусідню країну. Інакше вас не пустять в Іспанію. Детальніше ми розповідали тут. В Іспанії тварину можна тимчасово здати в притулок, якщо у вашому житлі не можна поселятися тваринами. Знайти притулок можна за запитом fundacion de ayuda animales + місто.

Корисні контакти

Інформацію про евакуацію в Іспанію можна знайти за телефоном +372 56782288 (щодня з 9:00 до 19:00), електронною поштою: ukraina@pagulasabi.ee, в Телеграм-каналі, на гарячій цілодобовій лінії для українців + 34910474444.

Допомога українцям в Іспанії — ucranianos.es.

Координація допомоги українцям — UkrHelp.

Читайте також: Запис на евакуаційні автобуси Київ-Львів або до кордону з Польщею