COVID-сертифікат продовжили в «Дії» до 1,5 року

еврокомиссия

Термін показу COVID-сертифіката в додатку «Дія» для українців з 5 травня 2022 року буде продовжено.

Сертифікат про вакцинацію від COVID-19 не буде видалено з «Дії» протягом 545 днів від дати отримання щеплення. Щоб отримати актуальний термін, потрібно повторно зробити запит у додатку (процес такий самий, як і під час генерування нинішніх сертифікатів). Сертифікат автоматично не оновиться.

У зв’язку з вторгненням російської армії на територію України понад 3 млн жінок і дітей були змушені залишити батьківщину. У країнах Європейського Союзу продовжують діяти карантинні обмеження, а пролонгація терміну дії електронного COVID-сертифіката значно полегшить життя біженцям та допоможе адаптуватися до встановлених норм за кордоном.

Так, українці зможуть пред’явити цифровий документ про проходження курсу вакцинації від COVID-19 та зробити наступне за графіком щеплення. Або це дозволить частково зняти карантинні обмеження у країні перебування, передбачені для невакцинованих людей.

При цьому термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, що підтверджує вакцинальний статус особи:

  • «Жовтий» COVID-сертифікат, що підтверджує отримання однієї дози вакцини;
  • «Зелений» COVID-сертифікат, що підтверджує отримання двох доз;
  • Бустерний COVID-сертифікат, що підтверджує наявність трьох доз.

Важливо знати, що український електронний сертифікат визнано країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу (зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція). Проте правила його використання можуть відрізнятись у конкретній державі.

зеленый ковидный паспорт

Читайте также: Эксклюзив с Антарктических берегов: Chance for Traveller взял интервью у сотрудника станции «Академик Вернадский»