Евакуаційні рейси із Польщі до Канади

Парламент Канади підтримує Україну.

Канада організує три евакуаційні рейси для українців з Польщі — про це повідомив міністр імміграції Канади Шон Фреізер.

Чартерні літаки вирушать із Варшави:

— у Вінніпег, штат Манітоба (23 травня);

— у Монреаль, штат Квебек (29 травня);

— у Галіфакс, Нова Скоша (2 червня).

Кожен рейс вміщатиме до 300 людей, місця розподілятимуться з дотриманням черги. Рейси будуть доступні лише для громадян, які вже отримали візу за програмою CUAET. З українцями, які отримали ці візи, уряд Канади зв’яжеться електронною поштою з інструкцією, як зареєструватися на ці рейси. Після прильоту до Канади всіх пасажирів забезпечать житлом на 14 днів.

У разі питань звертатись варто до дипломатичних установ України в Канаді:

Посольство (Оттава)

📧 consul_ca@mfa.gov.ua

☎️ +1 (613) 617-2335

 

Генконсульство у Торонто

📧 gc_cat@mfa.gov.ua

☎️ +1(416) 848-9320

 

Генконсульство в Едмонтоні

📧 gc_cae@mfa.gov.ua

☎️+1(587) 930-2290

Також нагадаємо, що з  17 березня вже діє програма для українців, за якою можна отримати візу на 3 роки з правом роботи в країні. Покроково розповідаємо шляхи отримання цього документу процес може тривати до двох тижнів: 

  1. Створити свій аккаунт на порталі IRCC і заповнити анкету, де відповідаєте на низку питань і надаєте копії діючих документів
  2. Згодом вам надходить у власний кабінет повідомлення про наступний необхідний крок. Тож робите відбитки пальців в одному з консульських центрів Канади в Європі, у листі вам вкажуть, який найближчий до вас (наприклад, посольство в Будапешті)
  3.  Очікуєте на відповідь і якщо все добре надсилаєте кур’єром (за його допомогою також забираєте документ назад) свій паспорт до посольства Канади, вам також підкажуть який відділ найближчий до вас.

Більше подробиць за посиланням тут.

Нагадаємо, що Федеральний парламент Канади підтримав скасування візового режиму з Україною. Депутати також рекомендують урядові “збільшити кількість персоналу, щоби затримки у прийомі мігрантів не стали ще довшими через чинну гуманітарну кризу”. Окрім цього, в ухваленому документі уряд закликають “підтримати українців та інших мешканців країни, які постраждали від конфлікту”.

“Ми засуджуємо неспровокований напад на Україну, наказ на який віддав президент росії володимир путін, відверто порушуючи міжнародне право”, – наголошується у звіті.

Рішення про візовий режим належить до компетенції уряду, однак законодавці можуть висловити політичну підтримку та звернутися до виконавчої влади із запитом на розгляд певного питання. Зараз у Канаді діє спрощений режим подорожей для громадян України, однак вони повинні отримати візу перш ніж вирушати до цієї країни. Також там діє тимчасова міграційна програмадля українців, які рятуються від війни. Нова програма дає право українцям три роки жити та працювати або навчатися в Канаді. Претендувати на участь у ній можуть усі громадяни України та їхні близькі родичі будь-якого громадянства. Охочі мають подати просту електронну заявку та здати біометричні дані в будь-якому візовому центрі Канади. Весь процес отримання візи буде безкоштовним та займе не довше двох тижнів.

Візові послаблення для громадян України після 24 лютого запровадила і низка інших країн, серед яких Ірландія, Великобританія, Румунія, Молдова, Польща та інші. 

Читайте також: Грузія — як потрапити українцям та на яку допомогу розраховувати