Виставка українського сучасного мистецтва у Барселоні

 

Зроблено в Україні — презентовано у Європі!

В історичному центрі Барселони відкрилаcя галерея сучасного українського мистецтва Test Gallery. Добре відомі за межами Україні килими авторства Оксани Левчені під брендом OLK Manufactory, роботи художниць Ніни Мурашкіної, Ольги Штейн, скульптора Івана Підгайного, художнього дуету Etching Room1 — можна побачити в одній з найкрасивіших країн Європи. Засновники галереї, кураторка Катерина Підгайна та скульптор Іван Підгайний хочуть, аби в галерею заходили як українці, що зараз перебувають у Барселоні та взагалі в Іспанії, так і місцеві, — аби більше людей відкрили для себе українських художників.

У концепція галереї — зокрема і відкриття нових імен, тому з-посеред митців, що добре відомі як в Україні, так і за кордоном (Ніна Мурашкіна або Оксана Левченя), є абсолютно нові імена. Наприклад, художниця Маша Присяжнюк, яка закінчила Віденський університет та розпочала свою кар’єру в Австрії, тому майже не відома за межами України. Також усі без винятку прагнуть зробити фото на фоні килима з покемонами Оксани Левчені. Вона створює свої килими із натуральних матеріалів, зокрема з фарбованої вовни карпатської вівці або рослинної пряжі з кропиви. Художниця часто використовує оригінальні принтиXVIII—XIX століть, віддаючи данину традиції українського килимарства, але насамперед її килими відомі сучасним, іронічним дизайном —наприклад, зображеннями героїв мультфільмів чи персонажів «Зоряних війн».

З початком повномасштабного вторгнення митці в Барселоні почали робити багато культурних проєктів — це і виставки, і благодійні заходи.

Поруч із килимами в галереї можна побачити фотографію та графіку, скульптури та книжки видавництва «Родовід». Оскільки Test Gallery — насамперед про імідж країни у світі, про культурну дипломатію, про напрацювання клієнтів, про напрацювання імені – як нашого власного, так і імені України за кордоном.

Test Gallery — особиста ініціатива мистецького подружжя з України: кураторки та мистецтвознавиці Катерини Підгайної та її чоловіка, відомого скульптора Івана Підгайного. Пара опинилася в Барселоні на початку року, де Катерина вчиться на магістратурі з культурного менеджменту в університеті Барселони, а її чоловік викладає в The Barcelona Academy of Arts.