Ліверпуль — місто, яке приймає Євробачення 2023

Чим ближче до початку пісенного конкурсу Євробачення, тим більше уваги до Ліверпуля.

Ліверпуль — місто на півночі Англії приймає 67-й конкурс Євробачення від імені торішніх переможців — України.

Через постійні загрози російських обстрілів в Україні, після перемоги з піснею «Стефанія» гурту Kalush Orchestra на минулорічному Євробаченні – нинішнє відбудеться у британському Ліверпулі. Там з початку травня уже представлені різноманітні проєкти про Україну, які привертають увашу місцевих мешканців. «Соловейко – співоча пташка! Саме цей прилетів з Криму», – так відгукується про одного з дванадцяти великих птахів з орнаментом, які представляють регіони України, магістр архітектури Ліверпульського університету Астеріос Агкатідіс. Вразило незвичне оздоблення дивовижними птахами звичних маршрутів і викладачку Джуді Леннон: «Дійсно милі, їх варто подивитися». У старому британському місті, батьківщині легендарного гурту «Бітлз» наші птахи наче співають про чудові Карпати, поруйновані російсько-українською війною Чернігів і Харків, Маріуполь, Херсон, Миколаїв, Схід України…

У місті легендарного гурту «Бітзл» війну в Україні можливо відчути, наблизившись до пам’ятника, обкладеного мішками з піском – так уже понад рік від російських снарядів оберігають монументи у Києві, Харкові, Одесі й інших містах.

До 14 травня в Ліверпулі можна пройтися бульваром під назвою Discover Ukraine (Відкрий Україну). Там розміщені 20 локацій, шість з яких присвячені суто Україні. У них знайомлять з нашою культурою, кухнею та модою. В одному з них український кухар Євген Клопотенко готуватиме борщ із копченими грушами та кримськотатарські чебуреки.

Sound of Freedom

Спільно, українська художниця Ptashka Somari та британський художник Ніл Кітінг прикрасили Ліверпуль муралом Sound of Freedom («Звук свободи»). Його презентувала агенція культурного розвитку Port під кураторством Каті Тейлор. Мурал містить елементи доповненої реальності, які можна бачити за допомогою спеціального застосунку. Яскраве зображення є продовженням проєкту The Wall («Стіна») – 5-ти муралів у Відні, Берліні, Марселі, Брюсселі та Найробі, створених Port. agency у співпраці з Українським інститутом.

TVORCHI – український музичний гурт із Тернополя, заснований 2018 року саунд-продюсером Андрієм Гуцуляком та вокалістом Джеффрі Кенні.

Гурт TVORCHI, який цьогоріч представляє Україну на «Євробаченні»,  до Ліверпуля вирушили потягом «Київ-Хелм», щоб дістатися до Великої Британії. Музиканти виступлять на цьогорічному «Євробаченні» з піснею Heart of Steel — вона про людей, які зіштовхуються зі складними ситуаціями, але не здаються, а посміхаються та продовжують рух. Саме такими учасники дуету — Андрій та Джеффрі — бачать сьогодні українців, а найбільше їх надихнули захисники «Азовсталі». Також конкурсною композицією TVORCHI хочуть показати, якою багатогранною та сучасною може бути музика в нашій країні.