Найочікуваніша ніч року для модних дизайнерів, стилістів та модниць!
The Met Galа — щорічний захід, що є однією з найвідоміших модних подій у Нью-Йорку за участю світових зірок. Цього року захід відзначився виставкою «Карл Лагерфельд: Лінія краси» у пам’ять про легендарного дизайнера, який керував такими модними домами, як Chanel, Fendi та своєю однойменною імперією. Тому на хіднику можна було побачити чимало розкішних ансамблів, які віддають данину поваги надбанню Лагерфельда, зокрема твідовим сукням Chanel чи його культовій чорно-білій уніформі. На балу навіть з’явилася головно улюблениця дизайнера –його кішка Шупет.
Уперше бал Інституту костюма MET Gala пройшов у 1948 року. Його засновниця Елеонор Ламберт одразу охрестила захід «головною вечіркою року», хоча тоді бал був світською вечерею, з лотереєю і скетчами, потрапити на яку міг кожен охочий всього за $50. Перший MET Gala влаштували у грудні і спочатку дата свята не була визначеною і могла бути присвячена до якоїсь події. З 1995 року проходить під керівництвом головної редакторки американського журналу Vogue Анни Вінтур в славнозвісному музею Метрополітен.
Це один із найлегендарніших музеїв світу, четвертий, після Лувру, за популярністю серед населення планети. Для всіх, хто з якоїсь причини не встиг відкрити для себе цей величезний світ CFT готовий розповісти дещо більше.
Метрополітен музей можна з упевненістю назвати одним із найбільших чудес ХХІ століття. У своїх стінах він зберігає незрівнянну колекцію досягнень людства, що охоплюють шість тисяч років і всю земну кулю. Метрополітен-музей щорічно приймає понад п’ять мільйонів відвідувачів. Він має одну з найбагатших колекцій у світі мистецтва, це найпопулярніше туристичне місце Нью-Йорка. Музей є автономним містом-державою від культури, колекція містить два мільйони експонатів, а щорічний бюджет перевищує $120 мільйонів; галереї, де виставлені картини та скульптури європейських майстрів XIX століття, значно розширено та оновлено.
Перший експонат з’явився того ж року — це був давньоримський саркофаг третього століття до нашої ери. Його знайшли у 1863 році у місті Тарсусі (зараз це південна частина Туреччини). Подарував саркофаг музею Аддо Деббас, який на той час був американським віце-консулом. У 1871 році саркофаг приплив до Філадельфії. Його і зараз можна побачити у колекції музею.
Музей має 17 тематичних відділень, розділених за континентами та періодами історії. Давньоримський та давньогрецький відділи, давньоєгипетський, африканський, китайський та японський, європейський та окремо середньовічний та багато інших — ось неповний список тих експозицій, які можна відвідати. Крім 17 постійно діючих, є майже десяток тимчасових експозицій, які періодично змінюють один одного.
Особливістю цього музею є подача матеріалу, прагнення перенести відвідувачів у далеку епоху, в чужу країну на машині часу. Яскравим прикладом може бути «Вілла Бланка» (Villa Blunca). 10 років (з 1506 по 1515) будував собі замок італійський вельможа Педро Факардо-і-Чакон. Окрасою цього замку був дворик-патіо, виконаний на кращі зразки італійської вишуканої архітектури того часу. Пішло на нього понад 2000 мармурових блоків. З них складено балкони, арки, колони. Все це зібрано в музеї в окремій залі, яка точно відтворює цей дворик, створений італійськими майстрами. Відмінною рисою музею Метрополітен є його фінансування: за рахунок меценатів, а держава виділяє лише невелику дещицю коштів. На відвідування музею необхідно виділити щонайменше один повний день, хоча всі його зали не вдасться обійти і за тиждень. Хоча, може ви ризикнете?