До 2024 року! ЄС продовжила програму прийому українських біженців

Каунас

Близько 4,2 млн українців в ЄС перебувають під тимчасовим захистом

Європейська комісія оголосила, що має намір продовжити дію директиви ЄС про надання захисту українських біженців до березня 2024 року.

З початку російського вторгнення в Україну Європейський Союз вперше в історії активував Директиву тимчасового захисту, під якою нині перебувають українці. Це надає їм допомогу у пошуку приміщень для проживання, у медичному обслуговуванні, в доступі до освіти та надає право на працю в ЄС. Ця Ддректива тимчасового захисту буде продовжувати діяти щонайменше до березня 2024 року.

Також для українців змінили правила на в’їзд та виїзд з країн, які дають їм тимчасовий прихисток: раніше такий виїзд на тривалий час позбавляв людину тимчасового захисту в ЄС. Для українців зробили виняток:  тепер можна зберігати  статус, отриманий в країні-члені союзу.

Для цього перед поверненням до України треба про це повідомити національним та місцевим органам влади в приймаючій країні. Але реєстраційну карту повертати не потрібно, лише знову нагадатись відповідним службам, якщо знову доводиться рятуватись в країнах ЄС.

 

Читайте також: Замість квитка за 9 євро: новий тариф на проїзд у Німеччині