Українці можуть використовувати водійські права в ЄС

Україна та ЄС підписали «транспортний безвіз».

Європарламент підтримав пропозицію дозволити українським біженцям використовувати права водія українського зразка, без необхідності змінювати їх на посвідчення водія ЄС або заново складати іспит.

Таке право поширюється лише на українців, які набули статусу тимчасового захисту в одній із європейських країн. Воно діятиме до закінчення терміну тимчасового захисту

Крім того, українським перевізникам більше не потрібні дозволи для в’їзду в ЄС. У Кабміні пояснюють, що угода про вантажні автомобільні перевезення та рішення ЄС щодо скасування мит і тарифів на українські товари дають українському бізнесу економію в десятки мільйонів доларів, а головне — відкривають для української продукції неймовірні можливості на європейських ринках. Окрім спрощення транскордонних перевезень, що, поміж іншого, допоможе пришвидшити український експорт до ЄС і транзитом через Європу, підписання Угоди сприяє розв’язанню наболілої проблеми видачі міжнародними партнерами дозволів автоперевізникам.

Щоправда, наразі угода діє на тимчасовій основі, на постійній же запрацює після завершення ратифікаційних процедур. Українська сторона сподівається, що це станеться якнайшвидше. Зазначимо, Україна повинна прийняти ще низку директив від ЄС, щоб наблизити законодавство до європейських стандартів. Парламент планує ухвалити ще близько ста таких законодавчих норм.

 

Читайте також: Новий напрямок Flixbus — Київ — Вроцлав