Сімейний рецепт паски від ресторану високої французької кухні Citronelle

Створюємо великодній кошик разом!

У часи, коли багато українців вимушені тимчасово жити у різних куточках світу свято Великодня — рідкісна можливість зібратися усією сім’єю. До цього затишного свята  засновниця ресторану Citronelle Марія Дідковська ексклюзивно для видання Chance for Traveller поділилася рецептом сімейного святкового кулінарного дива, який у спадок передала їй бабуся. 

Інгредієнти для створення трьох головних символів свята:  300 мл молока, 30 г свіжих дріжджів, 150 г вершкового масла, 250 г цукру, сіль, ваніль, 3 жовтки, 700 г борошна, шафран, інжир.

  • Для опари замісити тепле молоко, дріжджі, цукор  (половину з вищезазначеної кількості) та розмішати. Додати 180 г муки і після цього вже замісити опару та поставити в тепле місце на 30 -40 хв.
  • Додати до опари жовтки, залишившийся цукор, сіль, ваніль, цедру, просіяти залишки борошна. Замісити тісто і вмісити в нього вершкове масло
  • Пізніше додати шафран замочений у воді. Тісто має бути дуже м’яким. Замішувати обмакуючи руки у соняшникову олію.
  • Потім покласти в миску — накрити рушником та поставити в місце без протягів із середньою температурою на 2-3 години. За цей час тісто має збільшитися у 3-4 рази. Потім прим’яти, розкласти у форми. Дати підійти ще 30-40 хв.
  • У духовій печі при 180 градусах випікати від 40 хв (в залежності від форми і кількості тіста). Потім дістати та накрити рушником, щоб охолодити. Прикрасити за бажанням.

Особливий секрет приготування: Великодня паска замішується винятково вручну, міксери не використовуємо.

Гарного вам Великодня!