США запропонують фінансову допомогу і медичне страхування українцям

Українські біженці в США зможуть отримати фінансову допомогу і медичне страхування за гуманітарним паролем.

Офіс з переселення біженців (ORR) Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США оприлюднив на  інформацію щодо основних федеральних пільг, на які  можуть претендувати українці, що отримали або отримають гуманітарний пароль в США.

Відповідно українці, які отримали або отримають гуманітарний пароль в США ( серед них учасники програми Uniting for Ukraine – U4U) в період з 24 лютого 2022 року по 30 вересня 2023 року у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, мають право подавати документи на основні пільги, доступні для біженців, в період терміну дії їх гуманітарного пароля (за винятком Програми прийому та розміщення Державного департаменту США). Подружжя цих осіб або неодружені діти віком до 21 року, які отримають гуманітарний пароль в США після 30 вересня 2023 року, також мають право подати заявку на отримання цих пільг.

Пільги будуть доступні лише впродовж 12 місяців з дати початку гуманітарного паролю.

До таких пільг відноситься: грошова допомога через Тимчасову допомогу нужденним сім’ям (TANF) або Додатковий дохід на безпеку (SSI); медичне страхування через «Medicaid»; продовольча допомога через Програму додаткової допомоги в харчуванні (SNAP). Українці також зможуть мати право на грошову допомогу, медичну допомогу, підготовку до працевлаштування та допомоги в пошуку місця роботи, навчання англійської мови та інших послуг, які надаються Офісом з переселення біженців (ORR).

Для отримання пільг необхідно звернутись до органу з надання державної допомоги (state government benefits office) або найближчого офісу з питань переселення біженців в штаті проживання. Список можна знайти на сайті https://www.acf.hhs.gov/orr/map/find-resources-and-contacts-your-state.

До вашого в’їзду на територію США та отримання відповідних федеральних пільг, радимо попередньо оформити страховий поліс на нашому сайті, який діє на території всього світу.

Більше інформації за посиланням: https://www.acf.hhs.gov/orr/fact-sheet/benefits-ukrainian-humanitarian-parolees 

 

Читайте також: Безплатна допомога юристів для українців