Нові маршрути з Франції до Італії

собор богоматери

Транспортні новини з Парижу.

Залізнична компанія Франції Midnight Trains запустить два нові маршрути з Парижа до Мілана та Венеції.

Запуск проекту планується до 2025 року. До цього часу почнуть ходити поїзди між Парижем і Берліном. Тобто швидкісними поїздами можна буде дістатися і до Італії з Німеччини. Крім того, у планах компанії побудувати велику залізничну мережу Європи, яка стане гарною альтернативою авіасполучення. Запуски нових маршрутів проходитимуть етапами, щоб до 2030 року було оптимізовано всю систему.

Також через енергетичну кризу, викликану російським вторгненням в Україну, оператор громадського транспорту Парижа RATP запровадить заходи економії в метро — такі, як зниження температури в робочих приміщеннях до 19 градусів, сповільнення руху ескалаторів і поїздів.

Паризький метрополітен також планує з нового року підняти тарифи на проїзд, вперше за п’ять років. Заходи торкнуться також трамваїв і низки автобусних маршрутів, якими керує компанія, — у салонах стане холодніше. Уряд Франції очікує, що цієї зими витрати на електроенергію зростуть на третину порівняно з минулим роком, на додаткових 70 мільйонів євро.

Сповільнення руху метро видається не такою вдалою ідеєю у мегаполісі, продуктивність якого дуже залежить від роботи транспортної системи. До того ж громадський транспорт загалом енергоефективніший, ніж поїздки приватними автомобілями. Менш із тим, вся система RATP, яка щорічно виконує 3,4 мільярда поїздок, — дуже зажерлива машина: компанія споживає 2400 гігаватів електрики щороку, що еквівалентно забезпеченню енергією 1,2 мільйона домогосподарств, тобто доволі великого міста, такого Бордо або Лілль.

Водночас ще до початку повномасштабної війни в Україні RATP впроваджувала заходи економії енергії на тлі кліматичної кризи. Наприклад, завдяки заміні освітлення на LED-лампи вдалося наполовину скоротити енергоспоживання на станціях метро та автобусних зупинках. Так само ефективною виявилася заміна гальмівної системи поїздів. Водії автобусів і машиністи метро також намагаються проходити якомога більший шлях на рівномірній швидкості, без різких гальмувань і прискорень.

 

 

Читайте также: В яких випадках сплачувати податки за кордоном?