Зміни у роботі метро Парижа через війну, яку розпочала Росія в Україні

собор богоматери

Метро Парижа сповільнить рух потягів та ескалаторів заради економії.

Через енергетичну кризу, викликану російським вторгненням в Україну, оператор громадського транспорту Парижа RATP запровадить заходи економії в метро — такі, як зниження температури в робочих приміщеннях до 19 градусів, сповільнення руху ескалаторів і поїздів. 

Паризький метрополітен також планує з нового року підняти тарифи на проїзд, вперше за п’ять років. Заходи торкнуться також трамваїв і низки автобусних маршрутів, якими керує компанія, — у салонах стане холодніше. Уряд Франції очікує, що цієї зими витрати на електроенергію зростуть на третину порівняно з минулим роком, на додаткових 70 мільйонів євро.

Сповільнення руху метро видається не такою вдалою ідеєю у мегаполісі, продуктивність якого дуже залежить від роботи транспортної системи. До того ж громадський транспорт загалом енергоефективніший, ніж поїздки приватними автомобілями. Менш із тим, вся система RATP, яка щорічно виконує 3,4 мільярда поїздок, — дуже зажерлива машина: компанія споживає 2400 гігаватів електрики щороку, що еквівалентно забезпеченню енергією 1,2 мільйона домогосподарств, тобто доволі великого міста, такого Бордо або Лілль.

Водночас ще до початку повномасштабної війни в Україні RATP впроваджувала заходи економії енергії на тлі кліматичної кризи. Наприклад, завдяки заміні освітлення на LED-лампи вдалося наполовину скоротити енергоспоживання на станціях метро та автобусних зупинках. Так само ефективною виявилася заміна гальмівної системи поїздів. Водії автобусів і машиністи метро також намагаються проходити якомога більший шлях на рівномірній швидкості, без різких гальмувань і прискорень.

 

 

Читайте также: В яких випадках сплачувати податки за кордоном?