Новий тариф на проїзд у Німеччині

Берлін

Закінчилася ера, коли можна було купити разовий квиток за 9 євро та місяць користуватися всіма транспортними послугами.

Німецька влада визначилася з альтернативою сезонному квитку за 9 євро на місяць, який дозволяв безлімітно користуватися деякими видами транспорту протягом літа.

Діятиме новий квиток поки що тільки в Берліні в зонах А і B і коштуватиме дорожче. Відомо, що новий проїзний діятиме три місяці – з 1 жовтня до 31 грудня, але лише за оформлення річної підписки (її потім можна скасувати). Проїзний працюватиме в зонах АВ Берліна і коштуватиме €29 – це вдвічі менше за його звичайну вартість. Замовити проїзний поки що можна лише онлайн. Якщо експеримент виявиться вдалим, то дія проїзного продовжать на 2023 рік.

Нагадаємо, що власники статусу тимчасового захисту можуть розраховувати на фінансову допомогу на суму до 449 євро. Особа, яка живе вдвох з партнером у Bedarfsgemeinschaft, отримує € 404. Біженці, які мешкають у друзів або родичів, мають право розраховувати лише на € 360. На дитину до п’яти років можна отримати 289 євро. Відніміть від цієї суми бодай 49 євро на транспортні витрати – і від прожиткового бюджету лишиться не так і багато.

Найпростіший спосіб отримати проїзний – це подати заявку онлайн або особисто в будь-якому центрі обслуговування клієнтів BVG. Детальна інформація щодо проїзних за посиланням. Нагадаємо, німецька влада розглядає можливості запровадження таких проїзних по всій країні.

Читайте також: Як українцям обміняти гривню в Італії