Мандрувати країною не заборонено, проте перед подорожжю варто уточнити, які локації можна відвідувати, а які заборонено. Це можна зробити у Військових адміністраціях, місцевих радах, ДСНС, поліції чи військових.
Що заборонено?
- Сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів;
- Проводити масові заходи (фестивалі, концерти тощо);
- Недоступними також є туристичні локації біля кордонів з білоруссю та росією;
- Відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях;
- Відпочинок на сході України, зокрема у прифронтових зонах;
- Варто утриматись від подорожей на територіях, які були під окупацією.
Які обмеження діють у регіонах?
Київ та Київська область
Заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів. З міркувань безпеки в області не планують запускати пляжний сезон, однак місцева влада назвала пляжі, які є безпечними для відпочинку, а які заборонені для відвідування. Також в Києві назвали парки, які є небезпечними для прогулянок.
Черкащина
Можна відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила ВА. Офіційно в місті Черкаси діє 5 пляжів: три комунальні й два приватні. Відвідування лісів категорично заборонено.
Полтавщина
Заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в рамках спортивних змагань.
Волинь
Повністю заборонено відвідувати ліси, оскільки область межує з білоруським кордоном.
Львівщина
Можна ходити в ліс, але заборонено в’їжджати в нього на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або людина їде на велосипеді. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях.
Що стосується водойм, то на Львівщині дозволені сплави на байдарках та катамаранах. Купатися та засмагати дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.
Закарпаття
Можна відвідувати ліси, але деякі маршрути закриті. Зокрема, йдеться про частину Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника, які межують з кордонами інших держав. Заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літаках.
Повний список заборонених маршрутів на Закарпатті за посиланням.
Івано-Франківщина
Дозволено відвідувати гори й ліси. На території курорту Буковель, заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах.
Тернопільщина
Дозволено відвідувати ліси, але заборонено розпалювати багаття. Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Провадиться туристична діяльність на водоймах області, при організації масових заходів необхідне отримання дозволу обласної військової адміністрації.
Вінниччина
Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Дозволена туристична діяльність на водоймах окрім місць, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. Відвідування лісів заборонено.
Рівненщина
Військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, однак не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.
Житомирщина
Дозволено збір ягід, грибів та лікарських рослин у лісах окрім територій, які знаходяться в 20-ти кілометрах від лінії державного кордону України з республікою білорусь та місцевостей, що були тимчасово окуповані. Також заборонено відвідування заповідників області.
Закриті водойми, що знаходяться поруч об’єктів критичної інфраструктури, решта готові приймати відпочивальників. Серед закладів культури області працюють виключно ті, які мають облаштовані укриття. Інші організовують онлайн або виїзді заходи.
Хмельниччина
Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонено, проте є певні обмеження: заборонено розведення багать, а також в’їзд до лісів усіх видів транспортних засобів крім велотранспорту.
Читайте також: Австралія скасовує Covid-обмеження для туристів