Що потрібно знати про Нідерланди, які допомагають шукачам притулку з України

У країні достатньо вільних місць для тих, хто потребує допомоги з України.

У Нідерландах за три дні благодійна платформа Giro555 отримала 9,8 мільйона євро на допомогу українцям, які постраждали від російської агресії. Крім цього країна готова допомогати тимчасово переміщеним особам з цієї країни.

За біометричним паспортом українці можуть перебувати у країні 90 днів і віза не потрібна. Потім можна продовжити до 180 днів. Станом на зараз отримати статус біженця у цій країні неможливо. Така опція закрита на 6 місяців. Однак якщо немає житла можна звернутися до місцевих муніципалітетів і вони допоможуть з цим питанням, організують харчування та медичний догляд. Залізничні компанії NS нададуть безкоштовні квитки на потяги. Можна подорожувати з тваринами, однак на митниці треба буде показати свого чотирилапого друга, щоб лікар зміг оглянути його. Мобільні оператори Vodafone та KPN зробили безкоштовні дзвінки з Нідерландів до України та навпаки — до кінця місяця.

Для переїзду вам знадобиться⬇️

✔️Паспорт (дорослі та діти), де є прописка;

✔️Свідоцтво народження (діти).

🔴Юридична допомога: Inge Zuidhoek zuidhoek@zuidhoek.lawyer/ M: 06-30553998/www.zuidhoek.lawyer

🟢Куди їхати: або аеропорт Схіпхол (швидкий варіант), або табір в Тер-Апель (довша процедура) за адресою COA Unitkantoor Noord: COA-проживання Groningen, Drenthe en Friesland, Ter Apelervenen 2, 9561 MC Ter Apel

Умови для надання притулку: ви маєте підстави побоюватися, що ви станете жертвою невиборчого насильства внаслідок збройного конфлікту в країні вашого походження. Заява про надання притулку надається безкоштовно.

В Нидерландах за три дня благотворительная платформа Giro555 получила 9,8 миллиона евро в помощь пострадавшим от российской агрессии украинцам. Кроме этого, страна готова помогать временно перемещенным людям из этой страны.

В фейсбуке создали группу, где помогают с жильем в Нидерландах, отвечают на юридические вопросы (визы и статус беженца): https://www.facebook.com/groups/913448899296010/?ref=share

Сервис для поиска жилья в Нидерландах: https://www.sharemyhome.org/ru/i-need-a-home

Для переезда вам понадобится ⬇️

✔️Паспорт (взрослые и дети), где есть прописка;

✔️Свидетельство рождения (дети).

🔴Юридическая помощь: Inge Zuidhoek zuidhoek@zuidhoek.lawyer/ M: 06-30553998/www.zuidhoek.lawyer

Куда ехать:  аэропорт Схипхол (быстрый вариант), или лагерь в Тер-Апель (длительная процедура) по адресу COA Unitkantoor Noord: COA-проживание Groningen, Drenthe en Friesland, Ter Apelervenen 2, 9561 MC Ter Apel

Условия предоставления убежища: у вас есть основания опасаться, что вы станете жертвой  насилия в результате вооруженного конфликта в стране вашего происхождения. Заявление о предоставлении убежища предоставляется бесплатно.

Читайте также: CFT змінює концепцію і тепер буде інформувати, як громадянам тимчасово знайти притулок за кордоном