Як перетнути кордон із дитиною під час війни

діти України

Як перетнути кордон разом із дитиною.

👧Хто може вивезти дитину за кордон під час війни ?

❗️Правила перетину кордону для дітей віком до 16 років

▪️Дитину може супроводжувати один із батьків, бабуся, дідусь, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша уповноважена батьками особа.

▪️Документи, що підтверджують сімейні зв’язки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо)

▪️Нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон у випадку виїзду в супроводі особи, яка не є одним із її батьків.

❗️Неповнолітній може перетнути кордон самостійно з 16 років.
За наявності біометричного закордонного паспорта громадянина України чи небіометричного закордонного паспорта громадянина України чи внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки. Дозвіл батьків не потрібен.

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, зокрема з інвалідністю, спрощені. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України. Щоб скористатися цією можливістю, разом із документом, що посвідчує особу дитини, потрібно мати з собою:

  • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, у якому зазначено категорію «дитина з інвалідністю» (або ж довідку про отримання державної соціальної допомоги дитині з інвалідністю чи індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу)
  • медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років.

Супроводжувати дитину з інвалідністю для виїзду за кордон може мати та/або батько, опікун, піклувальник, один або обоє прийомних батьків, батьки-вихователі. Якщо супровід здійснюють батьки, то потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки. Якщо дитина виїжджає з опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, необхідні документи, що підтверджують відповідні повноваження особи.

Супроводжувати дітей з інвалідністю також можуть бабуся, дідусь, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим, якщо вони звільнені від військової служби й мобілізації та мають з собою відповідні підтвердні документи, а також документи, що підтверджують родинні зв’язки.

Читайте також: «Дім для України» — як британці приймають українців