Як одна подорож надихнула на створення культової сумки Birkin?

Прощаючись з легендою

Світ моди тужить за втратою 76-річної Джейн Біркін, яка не одне десятиліття вважалася іконою стилю та символом елегантності. Її ім’я стало синонімом розкоші та бездоганного смаку, а її бурхливий роман із Сержем Генсбуром назавжди залишиться у серцях шанувальників, як і витвір модного мистецтва присвячений їй.

 

Однією з найяскравіших речей, пов’язаних з ім’ям Джейн Біркін, є відома сумка, названа на її честь. Легенда свідчить, що в 1984 році Джейн летіла з Парижа у Лондон, а в літаку опинилася на сусідніх місцях із Жан-Луї Дюма, головою правління Hermes. Під час польоту з її сумочки випав весь вміст. Швидко збираючи свої речі, Біркін голосно помітила, що сумка повинна мати зручні кишеньки. Жан-Луї Дюма зізнався, що представляє “Hermès”, запропонував Джейн поділитися своїми побажаннями щодо сумки. У відповідь акторка поділилася лише нарікання щодо незручності та недостатню місткість сумок Hermes, що на її думку і призводить, за словами Джейн, до таких неприємностей. Коли через три роки Біркін отримала від Жана-Луї Дюма нову модель сумки, названу на її честь, актриса навіть не могла уявити, який успіх матиме цей аксесуар, який зможе затьмарити своєю популярністю саму зірку.

Аксесуар, який затьмарив своєю популярністю саму Джейн і став однією з найдорожчих, найвідоміших сумок у світі.

З того часу стильна сумка “Birkin” стала невід’ємною частиною жіночої моди, символом статусу та розкоші. Аксесуар цього бренду вважається втіленням елегантності та функціональності, зібравши в собі всі ідеї та бажання Джейн Біркін. Кожна сумка – це витвір мистецтва, створений з любов’ю та увагою до деталей. Хоча сама красуня жартувала, що ціна на цей аксесуар з кожним роком стає більшою і навіть вона вже сама не може дозволити придбати собі нову сумку цієї лінії.

Акторка з сумкою Birkin у Канах

Якщо ви маєте удачу Джейн Біркін на вашому боці, ви можете придбати сумку Birkin  від 10 000 до 40 000 доларів США, і це ще після довгого списку очікування. Серед рекордів торгів за цей виріб: Soethby’s продав Himalaya Birkin 30 з алмазами, виготовлений з білої шкіри Nile за рекордні 450 000 доларів. І це не рідкість, оскільки без діамантів коштує понад 200 000 доларів. Старі шкіряні моделі Birkin 40 або Birkin 35 оцінюються Sotheby’s у 10 000-15 000 доларів. Проте зі смертю  Джейн Біркін ціни на дані аксесуари цілком можуть злетіти до небес. Крім своєї привабливості, сумки Birkin назавжди будуть нести частинку невмирущої харизми Джейн Біркін, куди б вони не подорожували, і тому варті того. Привабливим усвідомленням є і те, що випадок у літаку може стати щасливим квитком для створення модного шедевру.