fbpx

Великобританія допомагає українцям: безоплатні квитки та програма спонсорства

На даний момент є всього два способи легально перебувати у Великобританії в статусі біженця.

Великобританія перевела свою програму отримання віз для українських біженців в онлайн-режим. 

Також організація Opora допомагає  українцям, які очікують на візу і надає безоплатно житло та транспорт.  Подробиці можна дізнатися на сайті або написати листа help@opora.uk

Міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель повідомила, що  українцям з паспортами більше не потрібно відвідувати візовий центр перед поїздкою до Великобританії, пише BBC. Вони зможуть отримати дозвіл на в’їзд сюди повністю в режимі онлайн, де б вони не знаходилися, і  здати свої біометричні дані вже у Великобританії. Перевірки безпеки українців, що в’їжджають до Великобританії, також триватимуть.

Близькі родичі

Глава британського МВС Пріті Патель нещодавно заявила, що опинитися в Британії в статусі біженця може тільки українець, близькі родичі якого там живуть. При цьому, отримати візу потрібно до в’їзду на острови. Навіть якщо ви приїхали в Кале — континентальний порт — вам, швидше за все, видадуть якісь снеки і відправлять назад в Париж, Брюссель або Ліль. Там ви заповнюєте онлайн-заявку і чекаєте тиждень перш, ніж пройдете співбесіду. Якщо все-таки процедура закінчиться успішно, то в країні українець легально зможе перебувати до трьох років.

Програма спонсорства

Пару днів тому Великобританія оголосила ще про один варіант еміграції з України для громадян країни. Ви можете приїхати без візи і родичів в країні, але тільки якщо знайдете собі спонсора серед резидентів. При цьому, резидентом вважається не тільки громадянин, але і будь-яка людина, яка проживає в Англії законно. Зобов’язання у спонсора тільки одне — на півроку надати житло українцю. Держава компенсує спонсору 350 фунтів за кожного українця, а біженець, у свою чергу, отримує доступ до ринку праці та медичного обслуговування. Легально перебувати в країні можна три роки.

Дістатися до Англії можна безкоштовно — для цього вам потрібно сісти на поїзд компанії Eurotunnel, які відправляються з Парижа, Брюсселя, Амстердама або Ліля. Другий варіант — літаками компанії Wizzair, які літають з тієї ж Польщі. Перевізник виділив 100 000 безкоштовних авіаквитків, які можна отримати за українським паспортом.

Великобритания перевела свою программу получения виз для украинских беженцев в онлайн-режим. В частности, после критики в связи с сообщениями о задержках в центрах обработки заявлений. Министр внутренних дел Великобритании Прити Патель сообщила, что со следующей недели украинцам с паспортами больше не нужно посещать визовый центр перед поездкой в Великобританию, пишет BBC.

«Украинцы с паспортами смогут получить разрешение на въезд сюда полностью в режиме онлайн, где бы они ни находились, и смогут сдать свои биометрические данные уже в Великобритании», — заявила Патель.

По словам Патель, проверки безопасности украинцев, въезжающих в Великобританию, также будут продолжаться. Министр внутренних дел добавила, что у нее есть две ключевые цели при решении этого вопроса: «во-первых, обеспечить безопасность британского народа, во-вторых, сделать все возможное, чтобы помочь украинцам».

Читайте також: Безкоштовний проїзд у Польщі — ще один залізничний перевізник допомагає українцям

>