Чехія попереджає, що вже не може прийняти українців

Чехія прийняла вже 270 тис. українських громадян і не може прийняти більше біженців.

 В країні проживає понад 10 млн осіб і вона  не межує з Україною. Головний прийом біженців прийняла на себе Польща. Тому якщо ви розглядаєте інші країни для тимчасового переїзду, то краще зверніть увагу на них, якщо ви вже у Чехії то ця інформація стане вам у нагоді. 

Чеський парламент ухвалив закон про надання біженцям 200 євро на місяць, а людям, які приймають українських біженців до себе додому, виплачуватимуть по 120 євро на кожну особу на місяць.

Відповідно до проекту, МВС та поліція також надаватимуть тимчасову візу громадянам України та особам, які постійно проживали в Україні до російського вторгнення і які не можуть повернутися до своєї рідної країни. Спеціальна віза видається українцям терміном на рік. Закон зобов’язує українських біженців повідомляти про своє місце проживання у Чехії. При цьому зі спеціальною візою вони зможуть мандрувати всією Шенгенською зоною.

Українські біженці включені до державної системи медичного страхування. Відповідно до проекту, страхові внески за них сплачуватиме держава, якщо вони не працевлаштовані та не мають іншого доходу від бізнесу. Закон також регулює медичне страхування дітей, народжених біженцями із України в Чехії.

Також легше буде потрапити на ринок праці —  не потрібно отримувати дозвіл на роботу. Українці мають ті самі права на працевлаштування, що й іноземці із ПМП.

Діти біженців зможуть почати ходити до дитячих груп, держава їх фінансуватиме. Засновник дитячої групи зможе подати заявку на виплату допомоги для її діяльності. Діти можуть відвідувати корпоративні дитячі групи, які зараз призначені тільки для дітей співробітників. Цей захід покликаний сприяти інтеграції дітей і дорослих, які прибувають і зможуть приступити до роботи. Крім того, законопроект спростить біженцям підтвердження своєї кваліфікації для роботи у дитячих колективах.

Українцям, які отримали спеціальну візу, держава автоматично виплатить гуманітарну допомогу у розмірі 5000 крон. Гроші призначені покриття основних потреб. Якщо дохід та добробут заявника продовжать погіршуватися, він зможе знову претендувати на допомогу. Допомога буде виплачуватись протягом п’яти місяців.

Сім’ї, де проживають біженці, також зможуть отримати фінансову допомогу. Поки що очікується сума у ​​розмірі 3000 крон на особу на місяць, але не більше 9000 крон на всіх. Конкретні умови виплати цієї допомоги має визначити уряд спеціальною ухвалою після того, як закон підпише президент.

Тут ви також знайдете детальну інформацію про допомогу країни та можливість роботи на її території https://www.nasiukrajinci.cz/

Також телефонуйте на пряму лінію для громадян України, вона працює цілодобово: +420 974 801 802

e-mail: ukrajina@mvcr.cz

С начала военных действий России в Чешскую Республику прибыло около 100 000 беженцев из Украины, заявляют в министре внутренних дел страны. Чехия обратилась к ЕС за финансовой помощью в связи с наплывом беженцев. Поэтому если вы рассматриваете другие страны для временного переезда лучше обратите внимания на них, если все же ваша цель Чехия рассказываем куда обратиться за помощью.

Здесь вы найдете детальную информацию про помощь страны и возможность работы на ее территории: https://www.nasiukrajinci.cz/

Также звоните на прямую линию для граждан Украины, она работает круглосуточно: +420 974 801 802

e-mail: ukrajina@mvcr.cz

Читайте також: Румунія приймає українських біженців — куди звертатися та умови