Кульмінацією церемонії став вихід короля з членами королівської родини на знаменитий балкон Букінгемського палацу.
Шпальта усіх світових ЗМІ продовжують рясніти заголовками, фото та фактами з однієї з найгучніших подій цього року. За замовчуванням британська королывська родина — вважається зразковим прикладом тої монархії про яку кожен з нас читав у книжках або дивився у фільмах. Тож не подивитися церемонію трансляції першої коронації британського монарха за останні 70 років було просто неможливо. Однак зараз вже є час розглянути її в деталях і для цього CFT звернувся до фотоархіву самого BBC.
Король Чарльз перед коронацією
Близько 13.00 за Києвом король Чарльз виголосив коронаційну присягу. Він підтвердив, що захищатиме закон та англіканську церкву під час свого правління.
Чарльз також склав другу присягу — клятву про приєднання до престолу, в якій говориться, що він «вірний протестант».
Чарльз сидів на коронаційному кріслі, виготовленому в 1300-му році. Йому вручають спеціальне вбрання з тканини золотого кольору, надягають корону і передають решту регалій, у тому числі меч — щоб чинити правосуддя.
Україну на коронації представляє перша леді Олена Зеленська та прем’єр Денис Шмигаль
Був єдиний момент, який нам не показали, — це помазання монарха єлеєм. Дерев’яне крісло, на якому був король, закрили спеціальними перегородками. Це втаємничений ритуал, після якого і відбулося коронування.
У коронаційній процесії пройшли тисячі військових — з різних родів військ, і не лише з Британії — а ще з країн співдружності.
Юрби людей вітали короля вздовж маршруту процесії у дощовиках і з парасолями. Коронаційна процесія відбувалася під дощем, але, можливо, це ще одна британська традиція цього дня. Загалом король Чарльз готувався до цього дня все своє життя. Він став монархом у поважному віці — йому було 73 роки, коли померла його мати королева Єлизавета ІІ. Коронація — це кульмінація його сходження на престол. Затвердження його влади. І один із викликів для нього тепер — як бути монархом у 21 столітті.