В Ірландії спрощена процедура прийому на роботу для українців

Ірландія

Також країна спростила правила прийому на роботу для іноземних фахівців, особливо українців.

Влада Ірландії заплатить гранти у розмірі €84 000 для тих, хто переїде на острови. Програма розрахована на залучення молоді.

Кошти підуть на купівлю та ремонт будинку. Новим власникам доведеться додати додаткові самостійні витрати, оскільки потрібна безліч ремонтних робіт. Також доведеться пройти обов’язкову реєстрацію на підтвердження того, що плануєш надовго залишитися на островах. Програма є планом порятунку громади на островах, де зараз проживає лише 2700 осіб. За 25 років населення впало на 13%. Уряд налагодить швидкий інтернет у селах для віддаленої роботи місцевих. Окрім того, з’являться спеціальні кабінки для отримання медичних консультацій.

Також в країні діють нові правила запроваджуються для підвищення кваліфікованих кадрів в Ірландії. За допомогою спрощеної системи іноземцям та місцевим жителям, зокрема, буде простіше знайти роботу. Для роботи медикам не потрібен спеціальний дозвіл, а просто подати заявку.

Алгоритм подання заявки

  1. Необхідно заповнити лист «Stamp4» та надіслати його з останньою платіжною відомістю на електронну адресу EPStamp4@enterprise.gov.ie.
  2. У темі листа слід зазначити «Doctors Stamp 4 Request».
  3. У відповідь ви отримаєте лист-підтвердження про дозвіл на роботу у країні проживання.

З 1 вересня 2022 року департамент підприємництва, торгівлі та зайнятості видає дозволи на роботу в електронному форматі.

Наразі не вистачає в медичному секторі Ірландії:

  • фармацевтів;
  • кардіологів
  • психологів;
  • логопедів;
  • фізіотерапевтів.

Також біженцям будуть допомагати працевлаштуватися в IT сфері, інженерії, науці, будівництві та соціальному забезпеченні.

Читайте також: Як отримати паспорт українцям за кордоном?