Нові правила вивезення тварин за кордон

Спрощений режим вивезення тварин для українців, запроваджений з початком війни, скасували.

У перші дні війни прикордонники пропускали українців зі своїми улюбленцями без жодних документів на них — ветеринарно-санітарний паспорт не був потрібний.  Проте зараз  правила змінилися, тож Chance for Traveller пропонує ознайомитися з новими інструкціями. 

За оновленими вимогами тепер для перетину кордону із собаками, котами та тхорами потрібно, щоб тварина була:

  • правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпа;
  • з вакциною від сказу та діючим щепленням;
  • з тестом перевірки рівня антитіл проти сказу;
  • з дійсним паспортом ЄС або сертифікатом про стан здоров’я, що відповідає зразку, встановленому в законодавстві ЄС.

Спрощена система виїзду з тваринами на кордоні з Польщею Польща пропонує лояльні умови перетину кордону із тваринами. Якщо якийсь із вищезгаданих пунктів не виконаний, необхідно про це повідомити співробітника прикордонного контролю, митну адміністрацію або поліцію.

На кордоні з Польщею ваш улюбленець має право на проходження спрощеної процедури проїзду. Для цього господар заповнює заяву про: Дозвіл на переміщення тварини, що супроводжується, на територію ЄС — якщо Польща є країною, де переселенець перебуватиме тимчасово; або Транзит через країну-члена ЄС, якщо Польща не є кінцевим місцем перебування людини. Після цього у Польщі тварині проведуть безкоштовне маркування, вакцинацію від сказу та видадуть підтвердження, що ви легально перетнули кордон з улюбленцем. Якщо ви не пройшли цю процедуру, слід по прибутті в країну перебування звернутися з твариною до ветеринарної клініки. Там вас проінформують про подальші дії. Тварині до 8-тижневого віку маркування та вакцинація проти сказу не потрібні. У цьому випадку слід отримати лише дозвіл на проїзд супроводжуючого тварини.