Що робити якщо втратив свій паспорт?

паспорт

Оформлення та видача паспортів під час війни: все, що потрібно знати.

У випадку, якщо у вас немає жодного документа (звичайний, закордонний, дипломатичний паспорт тощо), то для ідентифікації використовуйте електронні документи у додатку «Дія».

Крім того, на період військового стану уряд запустив «є документ», який також відображається в «Дії». Він містить потрібну інфо для ідентифікації людини. Але, якщо ви втратили фізичний документ, то в першу чергу вам необхідно звернутися до поліції, а потім до ЦНАПу або територіального органу ДМС. Перевірка факту належності особи до громадянства України також може здійснюватися за обліками митної служби, іншими державними та єдиними реєстрами, інформаційними базами, що перебувають у власності держави.

👉 Як продовжити дію закордонного паспорта під час війни?

Зазначені послуги здійснюватимуться безкоштовно протягом одного робочого дня. Вклеїти фото дітей у паспорт дорослого або продовжити закордонний паспорт можна лише у двох випадках:

– Якщо територіальні органи/підрозділи міграційної служби, посольства або консульські установи не мають підключення до Єдиного державного демографічного реєстру, щоб оформити новий закордонний паспорт.
– Якщо громадянину України потрібно негайно виїхати за кордон для власного лікування, супроводу тяжкохворої особи чи смерті родича, який жив за кордоном

👉 Як можна продовжити дію закордонного паспорта дитини:

– Щоб продовжити термін дії документа дитини віком до 16 років, у паспорт вклеюють нове фото, яке відповідає актуальному віку. Ініціювати подовження паспорта може законний представник дитини.
– Для продовження терміну дії закордонного паспорта дитини віком від 16 до 18 років не обов’язково вклеювати нову фотографію – актуалізація фото здійснюється за бажанням дитини.

👉 Які зміни у законодавстві щодо видачі документів потрібно врахувати?

Нещодавно Кабмін вніс зміни:

– тепер присутність обох батьків для оформлення заграну для дитини не обов’язкове, також скасовано вимогу надання письмової згоди другого з батьків/законного представника
– один із батьків, який подає документи для оформлення закордонного паспорта дитині, може визначити іншу особу для отримання документа, але такою особою можуть бути лише батько, повнолітні син чи дочка, рідні сестра, брат, дід, бабуся.
— Термін зберігання закордонного паспорта для його отримання збільшено до 2 років. Цей термін може бути продовжений за письмовим зверненням заявника до 3 років.

Читайте також: Нова фінансова допомога для українців у Грузії