Країни, які зробили безплатним транспорт для українців

Країни світу продовжують допомогати Україні.

Окрім статусу тимчасового захисту та гуманітарної допомоги, багато європейських держав надають українцям можливість безкоштовно користуватися громадським транспортом усередині своєї території та поїздами між сусідами. Chance for Traveller зробив список із таких країн. 

Данія

Переміщення потягами DSB безкоштовне для українців.

Грузія

Проїзд для українців безкоштовний на всіх видах транспорту.

Болгарія

Пересування по всій країні державною залізницею BDZ безкоштовне для українців. Все, що потрібно, пред’явити документ, що засвідчує особу, і отримати спеціальний квиток на вокзалі. Детальна інформація про розклад поїздів — на офіційному сайті. 

Великобританія

Eurostar, оператор поїздів через Ла-Манш, пропонує безоплатний проїзд українцям, які в’їжджають до Великобританії з Парижа, Брюсселя та Амстердама. У компанії повідомили, що всі, хто має дійсну візу до Великобританії, повинні звернутися до співробітників Eurostar на вокзалах Paris Nord, Brussel-Midi, Lille Europe або Amsterdam Central, щоб отримати безкоштовний квиток.

Австрія

Проїзд у муніципальному транспорті Відня теж безкоштовний, як і на потягах ÖBB.

Бельгія

Безкоштовний проїзд поїздами SNCB до будь-якого пункту призначення в Бельгії та за її межами. Для безкоштовного проїзду на швидкісних поїздах TGV та Thalys звертайтесь до міжнародних кас SNCB для отримання спеціального квитка. Для проїзду на швидкісних поїздах Eurostar – до персоналу терміналу Channel Terminal на вокзалі Brussels – Midi.

Угорщина

Безкоштовний проїзд поїздами MAV-START по всій території Угорщини.

Грузія

Безкоштовний проїзд усіма маршрутами.

Німеччина

Німецький залізничний перевізник Deutche Bahn безкоштовно перевозить українських біженців усіма потягами далекого сполучення з Польщі до Німеччини.

Нідерланди

Безкоштовний денний квиток на 24 години на будь-який поїзд.

Польща

Безкоштовні внутрішні перевезення здійснюються 2 класом у поїздах категорії економ TLK та IC PKP Intercity. Перед поїздкою пасажири потрібно отримати безкоштовний квиток на касі або у кондуктора.

Словаччина

Безкоштовно надає квитки залізнична компанія Словацької Республіки (ZSSK) та автобусний перевізник Slovak Lines.

Фінляндія

Фінський залізничний перевізник VR Group надасть безкоштовний проїзд.

 Франція

Безкоштовний проїзд поїздами SNFC.

Чехія

Leo Express та CD. До речі, CD ще й виконує гуманітарні рейси від польсько-українського та словацько-українського кордонів до Чехії.

Для того, чтобы воспользоваться предложением в большинстве стран, достаточно предъявить украинский паспорт.

Австрия

Проезд в муниципальном транспорте Вены  бесплатный.

Бельгия

Бесплатный проезд поездами SNCB в любой пункт назначения в Бельгии и за ее пределами. Для бесплатного проезда на скоростных поездах TGV и Thalys обращайтесь в международные кассы SNCB для получения специального билета. Для проезда на скоростных поездах Eurostar – к персоналу терминала Channel Terminal на вокзале Brussels – Midi.

Венгрия

Бесплатный проезд поездами MAV-START на всей территории Венгрии.

Грузия

Бесплатный проезд по всем маршрутам.

Германия

Немецкий железнодорожный перевозчик Deutche Bahn бесплатно перевозит украинских беженцев всеми поездами дальнего сообщения из Польши в Германию.

Нидерланды

Бесплатный дневной билет на 24 часа на любой поезд.

Польша

Бесплатные внутренние перевозки осуществляются 2 классом в поездах категории эконом TLK и IC PKP Intercity. Перед поездкой пассажирам нужно получить бесплатный билет на кассе или у кондуктора.

Словакия

Бесплатно возят железнодорожная компания Словацкой Республики (ZSSK) и автобусный перевозчик Slovak Lines.

Финляндия

Финский железнодорожный перевозчик VR Group предлагает бесплатный проезд.

 Франция

Бесплатный проезд на поездах SNFC.

Чехия

Leo Express и CD. Кстати, CD еще и выполняет гуманитарные рейсы от польско-украинской и словацко-украинской границ в Чехию.

До вашої уваги: CFT змінює концепцію і тепер буде інформувати, як громадянам тимчасово знайти притулок за кордоном