Нью-Йорк ніколи не був моєю заповітною мрією. Мені здавалося, що для мене це місто надто кам’яне. Але ж я тоді не знала, що цей камінь має душу!
Я це відчула, коли прилетіла до Нью-Йорка вперше і вже дорогою з аеропорту в готель зрозуміла, що це місто мені не чуже, що воно було в моєму житті з раннього дитинства. Адже більшість всіх улюблених нами американських фільмів і серіалів було знято саме тут. Ми дорослішали разом з ними і були свідками багатьох подій! Особисто я тепер сприймаю Нью-Йорк саме таким – кінематографічним! Тут кожен шматочок міста – це декорація до того чи іншого фільму.
Ось підіймаюся на оглядовий майданчик Empire State building і згадую, як саме тут зустрілися Енні та Сем у фільмі «Неспячі в Сіетлі». Уважно вивчаю простір довкола… Звісно, все трохи змінилося. Взяти хоча б контроль безпеки на вході – не так романтично, як у фільмі, але все ж таки це те саме місце!
Кадр із фільму «Несплячі у Сіетлі»
Футболки у сувенірному магазині нагадують вже про інший фільм… Ну, звичайно! Як я могла забути? Адже величезний орангутан піднімався стінами саме цієї будівлі у фільмі «Кінг Конг»! Ось він, цей привіт з дитинства.
Оглядовий майданчик Емпайр-стейт-білдінг
Рухаюся далі. О боже, публічна бібліотека – ось справді популярна кінолокація. Навіть складно згадати, скільки всього за задумом кінорежисерів відбувалося у стінах цієї будівлі.
Публічна бібліотека
Тут тонули та замерзали у фільмі «Післязавтра», тут з’ясовували стосунки Холлі Голайтлі та Пол у легендарній стрічці «Сніданок у Тіффані».
Публічна бібліотека — одна з самих популярних кінолокацій
Ну і, звичайно, саме тут відбувалася найтрагічніша сцена фільму «Секс у великому місті», коли кинута перед вівтарем містером Бігом Керрі ефектно тікала геть у розкішній весільній сукні від Вів’єн Вествуд і з синім птахом у волоссі.
Кадр з фільму «Секс у великому місті»
Продовжуючи прогулянку, йду до Центрального парку, де час, здається, зупинився. Все саме так, як ми бачили на телеекранах – повільні прогулянки з собаками, посиденьки закоханих на лавках і, звичайно ж, спортсмени, що вічно біжать, – як символ того, що це і є куточок здоров’я Нью-Йорка, або, як його часто називають, зелені легені Манхеттена. Парк живе своїм життям, окремим від усього міста, тут немає хаосу — за задумом режисера, всі перебувають у повному спокої.
Центральний парк називають зеленими легенями усього Мангеттена
Де можна закінчити такий кінематографічний день, як не у готелі The Plaza. Про цей готель мріяли всі діти, і я не була винятком. Залишитися однією в цих п’ятизіркових хоромах, як Кевін у фільмі «Один дома 2», було моїм головним побажанням для Діда Мороза кілька років поспіль. І вуаля – він нарешті мене почув!
Вид на готель The Plaza New York з Центрального парку
Готель, як і у фільмі, вражає своєю величчю. Величезний особняк з мармуровим холом і червоною доріжкою біля входу змушує відчути себе якщо не обраним, то особливим. Вид на Центральний парк – ще одна перевага готелю.
Готель The Plaza New York
До речі, The Plaza є одним із найстаріших п’ятизіркових готелів Нью-Йорка, і свою популярність він набув ще задовго до виходу комедії про Кевіна Маккалістера. Дебютував він у трилері Хічкока «На північ через північний захід» і після цього став одним із найпопулярніших кіномайданчиків «Великого яблука».
Номер готеля The Plaza New York
Але не лише вигадані герої любили зупинятися у цьому готелі. Серед клієнтів The Plaza є всі актори золотого Голлівуду і політики США: Наприклад, Жаклін Кеннеді, Мерилін Монро, Елізабет Тейлор, чарівна Грейс Келлі, гурт «Бітлз» – усі були шанувальниками цього легендарного готелю. Справді, скоріше це вже музей, а не готель.
Різдвяна атмосфера у холі The Plaza New York
Якщо ви не готові звалити на себе цю важку ношу і стати в один ряд із знаменитими клієнтами готелю, то хоча б не відмовте собі в задоволенні випити келих ігристого в ресторані Palm Court. Тут точно знаються на коктейлях – адже в цьому готелі влаштовував вечірки сам містер Гетсбі!
Ресторан Palm Court
Не фільмом єдиним
Для тих, хто від кінематографу дуже далекий, Нью-Йорк гратиметься іншими фарбами. По-перше, у цьому місті присутні, напевно, всі найвідоміші готельні ланцюжки світу. Одна з моїх улюблених – азіатська мережа Peninsula.
Готель The Peninsula New York
За що їх люблю, то це за їхню безстрашність перед експериментами. Вони абсолютно спокійно можуть взяти маєток початку минулого століття та поєднувати в інтер’єрі розкіш Старого Світу із найпередовішими технологіями сучасного світу. Готель The Peninsula New York є пам’яткою Нью-Йорка, а в 2016 році Forbes Travel Guide відзначив готель та спа-центр п’ятьма зірками, а ресторан Clement отримав чотири зірки. І це абсолютно так.
Ресторан Clement
Сервіс готелю повністю орієнтований на клієнта — і неважливо, скільки вам років, 2 або 82, тут врахують інтереси кожного. Наприклад, на Різдво в ресторані накривають справжнісінький різдвяний обід, дотримуючись всіх традицій і побажань; для молодшої аудиторії – в холі готелю організовують коктейль; а для найменших гостей пропонують із номера зробити справжню ігрову кімнату, щоб у ніч перед Різдвом отримати максимальну дозу свята. До того ж близькість готелю до модних бутіків – гарантія того, що без подарунків на це свято не залишиться ніхто.
Дитяча ігрова кімната The Peninsula New York
Ще одна азіатська мережа з бездоганним сервісом запрошує у свій готель Mandarin Oriental, який знаходиться біля Центрального парку і займає поверхи з 35 по 52 в Тайм-Уорнер-Центрі. І навіть якщо ви вже визначилися з ночівлею, я благаю вас, виберіть один день і приїжджайте сюди на сніданок із шампанським. І нехай для цього немає якогось приводу – такий початок дня зробить його особливим!
Сніданок в готелі Mandarin Oriental
Любителям веселих компаній та ночних клубів рекомендую зупинитись у готелі W New York – Times Square. Це той випадок, коли далеко ходити не потрібно, адже щовечора лобі готелю перетворюється на бар із модною музикою. Але це в жодному разі не помешкати вам виспатися в тиші. Як тільки ви піднімаєтесь на свій поверх, немає і натяку на те, що ви перебуваєте в епіцентрі веселощів. Хіба що вид з панорамних вікон на Таймс-сквер, який ніколи не спить, але й для цього у готелі передбачили щільні жалюзі.
Готель W New York – Times Square
Гастрономічні відкриття у Нью-Йорку — це одне задоволення, але за умови, що у вас є на це кошти. На перший погляд все, як у Європі, але варто наприкінці до рахунку приплюсувати податок 8% і обов’язкові чайові 20% — розумієш, що час сісти на дієту. Шкода, що ці думки випаровуються щоразу, коли заходиш до нового закладу.
Ресторан Upland
Ще одна особливість ресторанів в Америці, точніше, поведінки американців у ресторанах – вони готові стояти в черзі та чекати на свій столик, до чого абсолютно не готові були ми. Наприклад, коли ми без попередньої броні зайшли до модного закладу Lobster & Burger і запитали, чи можемо ми повечеряти, нам із привітною усмішкою відповіли, що звичайно, але десь за годину-півтори. З охочих терпляче чекати вже утворилася черга в десять чоловік. Тому коли місцеві знавці порадили нам гарний заклад, я зробила броню за кілька днів до вечері. Ресторан Upland здивував нас своїм італійським інтер’єром і міксованим американським меню. Абсолютний must choice – закуска із гриба, який вирощують, як нам сказали, у Пенсільванії. На вигляд він, швидше, схожий на підсмажений на вогні салат айсберг і ні на вигляд, ні на смак не нагадує звичні нам маслюки і трюфелі.
Грибна закуска в ресторане Upland
Шопінг
Моя поїздка до Нью-Йорка повністю розвінчала міф про дешевий шопінг в Америці. Принаймні у цьому місті це точно неможливо! Європейські бренди тут дещо дорожчі, ніж звикли бачити ми, що цілком логічно, а американські не набагато дешевші. На мою думку, в Америці потрібно купувати спортивний одяг. Американці – спортивна нація, тому для спорту тут можна знайти абсолютно все на будь-який смак та гаманець. Від асортименту легінсів та кросівок йде кругом голова, і здається, що все дешево, але не забуватимемо про 8% податку, які приплюсують наприкінці розрахунку.
Ще рекомендую звернути увагу на місцеві невідомі бренди одягу та прикрас; часто вдається знайти абсолютно унікальні речі. Крім цього, Америка – країна харчових добавок та корисних продуктів. У цьому плані мій абсолютний фаворит — магазин Whole Foods Market, з якого навіть я, людина, яка не фанатично захоплюється здоровим харчуванням, виходжу з двома пакетами вітамінів, чаєм матча, детокс-препаратів, масел для тіла та їжі і так далі. У гонитві за молодістю та красою справді складно зупинити себе, щоб не купити чергову чарівну пігулку.
Whole Foods Market — магазин healthy-продуктів
Моя поїздка до Нью-Йорка повністю розвінчала міф про дешевий шопінг в Америці. Принаймні у цьому місті це точно неможливо! Європейські бренди тут дещо дорожчі, ніж звикли бачити ми, що цілком логічно, а американські не набагато дешевші. На мою думку, в Америці потрібно купувати спортивний одяг. Американці – спортивна нація, тому для спорту тут можна знайти абсолютно все на будь-який смак та гаманець. Від асортименту легінсів та кросівок йде кругом голова, і здається, що все дешево, але не забуватимемо про 8% податку, які приплюсують наприкінці розрахунку.
Ще рекомендую звернути увагу на місцеві невідомі бренди одягу та прикрас; часто вдається знайти абсолютно унікальні речі. Крім цього, Америка – країна харчових добавок та корисних продуктів. У цьому плані мій абсолютний фаворит — магазин Whole Foods Market, з якого навіть я, людина, яка не фанатично захоплюється здоровим харчуванням, виходжу з двома пакетами вітамінів, чаю матчу, правильних солодощів, очищаючих препаратів, масел для тіла та їжі і так далі. У гонитві за молодістю та красою справді складно зупинити себе, щоб не купити чергову чарівну пігулку.
Бруклінский міст радує глядачів більше 135-років
Пізнавайте місто поступово, бо це місто з божевільним ритмом вимагає повільного вивчення та занурення, і, як кажуть американці, робити це потрібно step by step.
Читайте також: «ЛОНДОН — ПАЛІТРА ГОРОДУ: ГІД ПО СТОЛИЦІ АНГЛІЇ»