На яку допомогу очікувати українцям у Франції?

Бездомные смогут переночевать в Дворце фестивалей и конгрессов

Інформація для українців в Франції

У Франції створили буклет, де українці можуть знайти інформацію про тимчасовий захист в країні, пошук житла, роботи, транспорт та навчання. 

Тимчасовий захист у Франції

У Франції переселенці з України можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання на 6 місяців з можливістю поновлення максимум до трьох років.

Оформити його потрібно у префектурі за вашим місцем проживання. Щоб отримати дозвіл, вам потрібно відповідати одній з вимог:

  • ви громадянин України та жили тут до 24 лютого;
  • ви не громадянин України, але українська влада надала вам захист;
  • ви не громадянин України, але маєте посвідку на проживання від української влади та не можете повернутись до країни, де народились;
  • ви близький родич, який підпадає під одну з вищезгаданих категорій.

Грошова допомога в Франції для українців

Тимчасовий захист у країні дозволить вам отримати грошову допомогу, розмір якої вираховується відповідно до складу сім’ї та заробітку. Вам дадуть картку, якою зможете розраховуватись. Забрати її можна у французькому Управлінні імміграції та інтеграції.

Як знайти житло

Українцям надають тимчасове житло, для цього треба пройти три етапи: звернутись в центр екстренної первинної допомоги. Там вас поселять на одну-дві ночі (на вокзалі, в аеропорту, готелі, спортзалі тощо). Також дадуть гуманітарну допомогу.

Далі, якщо ви отримали тимчасовий захист, вас на кілька місяців поселять в місце колективного проживання (наприклад, центр відпочинку). Там ви будете жити до пропозиції адаптованого житла.

І останній тип житла вам дадуть на 3 місяці. Окрім цього, отримаєте соціальну підтримку від асоціацій.

Медична допомога для українців у Франції

Тимчасовий захист дає українцям право на безплатну медицину:

  • консультації у лікаря, хірурга- стоматолога, акушера;
  • отримання ліків за рецептом;
  • лабораторні обстеження;
  • витрати, пов’язані з окулярами;
  • зубні протези;
  • слухові апарати.

Ви також можете скористатися психологічною допомогою. Якщо у вас ще нема дозволу на тимчасове проживання із позначкою «бенефіціар тимчасового захисту», потребуєте невідкладної чи поточної медичної допомоги, потрібно звернутися до найближчої державної лікарні, мати з собою паспорт чи інший документ, що посвідчує особу.

Більше інформації про допомогу від французького уряду для українців шукайте в буклеті.

Читайте також: Безплатна допомога юристів для українців