Як Нова Зеландія приймає біженців з України

Нова Зеландія: корисна інформація для українців, які вимушені лишити домівки

У зв’язку з війною в Україні в Новій Зеландії було запущено спеціальну візу 2022 року для українців (the 2022 Special Ukraine Visa), яка дозволяє новозеландцям українського походження подавати заяву на отримання візи, щоб привезти до Нової Зеландії членів своїх сімей, які перебувають в Україні.

Заяви на отримання Спеціальної візи 2022 року для українців (the 2022 Special Ukraine Visa) приймаються протягом 12 місяців з 15 березня 2022 року. Як отримати візу?  Якщо Ви є новозеландцем українського походження, то ви можете спонсорувати членів сім’ї в Україні для подання заяви на отримання нової тимчасової візи. Для цього в першу чергу вам необхідно заповнити попередню заявку з виразом зацікавленості (Expression of Interest, або EOI) та вказати їх як кандидати на візу.

Якщо ви перебуваєте в Україні, то після того, як член вашої родини в Новій Зеландії вказав вас як кандидата на візу, Ви можете подати заяву на отримання такої візи. Якщо ви не можете подати заяву самостійно, член вашої сім’ї в Новій Зеландії може подати заяву від вашого імені.

Ви повинні були проживати в Україні станом на січень 2022 року, і Ви повинні мати хороше здоров’я і не мати судимості. Члени сім’ї, що відповідають критеріям, у Новій Зеландії можуть виступати спонсорами своїх:

  • батьків;
  • дідусів та бабусь;
  • братів та сестер;
  • повнолітніх дітей.

Кожен із цих людей може включити до заяви на отримання візи своїх цивільних чи офіційних дружин та чоловіків, а також дітей, які перебувають під їхньою опікою.

Щоб мати право виступати як спонсор потрібно:

  • проживати у Новій Зеландії на постійній основі;
  • бути громадянином Нової Зеландії або власником діючої візи категорії резидента;
  • бути народженим в Україні, або мати громадянство України в минулому, або мати дозвіл на проживання в Україні, і підходити за параметрами як спонсора для тимчасової візи.

Подати заявку можна за допомогою Форми Імміграційної служби Нової Зеландії 1371. Якщо заявку буде схвалено, то вам і вашій сім’ї буде запропоновано дворічну візу з можливістю для дорослих працювати в Новій Зеландії, а для дітей віком 18 років і молодше навчатися в Новій Зеландії.

Якщо вам нададуть одну із віз цієї категорії, то в’їхати потрібно в Нову Зеландію протягом 9 місяців.

 

В’їзд з тваринами дозволено, але за умови дотримання низки умов.

Чати допомоги

Читайте також: Що робити якщо ДТП сталося за кордоном