Український транзакційний банк IBOX BANK оголосив про плани встановлювати платіжні термінали у Польщі, що зараз особливо актуально для українців, що перебувають там.
Після початку повномаштабної війни попит на користування терміналами виріс у рази, тому вже найближчим часом компанія планує встановлювати свої термінали у польських містах, щоб українці могли поповнювати свої картки, оплачувати комунальні рахунки та інші послуги
Краків
Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 31-154.
пн-сб, 10:00-19:00. (є онлайн запис та жива черга)
Гданськ
Chelm. Shopping center Cienista 30, 80-046.
пн-сб, 10:00-19:00. (є онлайн запис та жива черга)
У центрі можна оформити:
- ID-карту;
- закордонний паспорт;
- обидва документи водночас.
Якщо зареєструватися онлайн не вийшло, потрібно прийти в «Паспортний сервіс» вранці і отримати талон на обслуговування протягом робочого дня.
Також діє документ, що підтверджує законне перебування на території Польщі та дозволяє подорожувати в межах ЄС, а також перетинати його зовнішні кордони. Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в ЄС і отримати її можна українцям починаючи з 14-річного віку.
Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS. Також, потрібно мати PESEL, польський аналог українського ідентифікаційного коду. Крім того, необхідно отримати електронний підпис для створення кабінету. Для цього потрібно звернутися до одного з територіальних управлінь 🙌
Від перших днів приймання біженців Польща заявляла, що метою програми є допомогти українцям інтегруватися у суспільство, знайти роботу, продовжити навчання тощо. Щоб прихистити українців, була запущена програма «40+» , полякам, які приймали українців у себе вдома та годували їх або розміщували в готелях, на базах відпочинку з харчуванням, держава виплачувала по 40 злотих за людину на добу. За сім’ю з трьох осіб поляк міг отримати 3600 злотих на місяць, близько 24 тис. грн. У червні польський уряд заявив, що ця програма буде обмежуватися 120 днями від дня перетину кордону.
Правила стосується і тих, хто прибуде до Польщі у липні. Виняток зробили для багатодітних сімей, людей з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок, осіб, які доглядають за немовлятами — період виплати за них будуть подовжений ще на 120 днів. Тих біженців, які вичерпали свої 120 днів перебування в Польщі та не змогли знайти роботу, не можуть винаймати житло, влада обіцяє поселити в місця «загального розміщення» та муніципальні приміщення, уточнюючи, що це не табори для біженців.
Українцям продовжують виплачувати всі виплати, а саме, 300 злотих одноразово, 500 злотих для дітей віком до 18 років щомісяця, надавати допомогу малозабезпеченим сім’ям, безкоштовну медичну допомогу, влаштовувати у школи.
Водночас у багатьох місцях скоротилися або закрилися пункти з роздаванням гуманітарної допомоги та продуктів, а польська залізнична компанія PKP Intercity повідомила про скасування безкоштовного проїзду для біженців з України на всіх напрямках від 1 липня.
Нагадаємо, що українські біженці, які живуть в польському Каліші можуть отримати ще одну грошову допомогу від німецької благодійної організації Diakonie Katastrophenhilfe.
Який розмір допомоги
Українці зможуть отримувати один раз на місяць протягом трьох місяців допомогу розміром 700 злотих на одну особу та по 600 злотих на кожного наступного члена сім’ї. Для участі у програмі не потрібно бути громадянином України, якщо можете довести, що ви легально проживаєте в Україні.
Умови отримання допомоги такі:
- Прибуття до Польщі від 24 лютого 2022 року Умова від’їзду після 24 лютого 2022 року поширюється лише на одного члена сім’ї.
- Ніхто із сім’ї не отримував іншої фінансової допомоги від УВКБ ООН або іншої неурядової організації. Це не стосується підтримки від соціальних служб у Польщі.
- Ніхто із членів сім’ї не працює у Польщі та не має доступу до будь-яких видів доходу.
Окрім цього, потрібно відповідати хоча б одному з таких критеріїв:
- ви один батько або мати у Польщі,
- ви людина віком 65 і з вами немає інших дорослих членів сім’ї,
- ви вагітна,
- ви маєте під опікою двох або більше дітей,
- у вас є член сім’ї з особливими потребами,
- у вас є член сім’ї з хронічним/серйозним захворюванням.
Як зареєструватись на отримання допомоги
Усі члени сім’ї, які мають право на допомогу, включаючи дітей та інших членів сім’ї, повинні особисто прийти до Реєстраційного центру Diakonie Katastrophenhilfe (DKH). Документи потрібні для отримання допомоги — паспорт, будь-яке посвідчення особи, документ, який може підтвердити особу та особи членів вашої родини та будь-який документ, який підтверджує дату в’їзду до Польщі після 24 лютого 2022 року.
Для участі у програмі потрібно вказати номер PESEL та зареєструватися за посиланням.