Актуальні умови для в’їзду до Польщі

Про те, кого з українців Польща тепер не пропустить назад і що робити, аби все ж в’їхати назад до Польщі.

Що потрібно мати з документів при перетину кордону на авто: будь-який документ, що посвідчує особу, в тому числі внутрішній паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини. 

Згідно з правилами, українці можуть перебувати у державах Шенгенської зони до 90 днів на кожні 180 днів. Зазначимо, що це правило не поширюється на тих, хто має спеціальний дозвіл на проживання (статуст тимчасового захисту). У цьому випадку час перебування в країні до цих 90 днів не плюсується.

Українські громадяни, які в’їхали до Польщі з 24 лютого поточного року, можуть легально перебувати у країні до 18 місяців. При цьому решта прав на отримання фінансової допомоги, освіти для дітей та медичного обслуговування залишаються в силі.

Українців у Польщі запрошують долучитися до нових програм оплачуваного стажування та працевлаштування.Компанія MCI Capital ASI S.A. (MCI) спільно з польско-українською торговою палатою пропонує громадянам України взяти участь у програмі оплачуваного стажування та працевлаштування. Про це повідомляється на сайті компанії.

Зокрема, українцям пропонують різноманітні програми оплачуваного стажування в таких підрозділах та напрямках:

 • обслуговування клієнтів;
 • бухгалтерський облік та забезпечення нормативної відповідності;
 • розроблення програм (зокрема розроблення програмного забезпечення, Front End, програмування PHP FullStack), адміністрування баз даних;
 • контактцентр;
 • перевірка якості/робота зі скаргами;
 • група дозвілля;
 • цифровий маркетинг;
 • фінанси;
 • глобальна діяльність;
 • кадри та оплата праці;
 • рецепція та адміністрування;
 • підтримка під час злиття та поглинання компаній.

Подавати заявки можна протягом травня– серпня 2022.  Взяти участь можуть і абітурієнти, студенти та випускники, і ті, хто хоче спробувати себе в новій сфері.

Стажування пропонуються у польських містах та за кордоном, зокрема, у Софії, Бухаресті, Відні, Будапешті. Список може розширюватися, оскільки до програми  ще долучаються компанії з різних міст та країн.

Як долучитися:

 • Потрібно заповнити реєстраційну форму за цим поиланням: https://mci.pl/formularz_rejestracyjny.
 • Наступним кроком є інтерв’ю та психометричні тести (https://www.master-hr.pl), після чого кандидатів запросять до участі в так званому “супер дні” (зустріч в компанії).

Нагадаємо, що також у Польщі розробили загальнопольську платформу набору на навчання для українських абітурієнтів. Сайт доступний українською, польською та англійською мовами. Ресурс ukraina.irk.edu.pl розробили у межах програми «Солідарні з Україною» Варшавський університет спільно з міжвузівським Центром Інформатизації. На сайті українці можуть знайти інформацію про польські вищі навчальні заклади, про стажування та доступні вакансії для працівників сфери освіти.

«Платформа була підготовлена ​​з ініціативи Конференції ректорів академічних навчальних закладів Польщі, щоб допомогти українським абітурієнтам, студентам, докторантам і науковцям ознайомитися з пропозицією здобуття освіти чи можливостями працевлаштування в польських вишах і науково-дослідних інститутах», ‒ йдеться в повідомленні.

У програмі беруть участь понад 10 вищих навчальних закладів Польщі, серед яких Варшавський та Ягеллонський університети. Для українських студентів буде діяти спрощена система вступу до університетів Польщі. Через те, що не всі випускники з України можуть мати атестати чи дипломи, у Польщі розробили процедуру перевірки реальних знань абітурієнтів.

Крім того, українці, які хочуть залишитися на навчання у Польщі, зможуть набути статусу студента вже на «нульовому» році навчання, так званому мовному році.  Слід зауважити, у зв’язку з війною в Україні польські університети виділили близько 2 437 місць для українців. З них 1507 місць – для абітурієнтів та 930 – для студентів, які переводяться на старші курси. Проте для безплатного навчання потрібно володіти польською мовою.

Читайте також: Chance for Work!