З 1 липня розмитнення авто стане платним

Рада ухвалила новий закон.

В уряді заявляли, що в умовах воєнного стану, коли всі доходи мають бути консолідовані для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, що не є товарами першої необхідності і водночас є бюджетоформуючими, має бути переоцінено та переглянуто.

 

Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт №7418, який передбачає повернення мита та ПДВ на імпортні товари та розмитнення автомобілів (з 1 липня). Очікується, що повернення мита дозволить поповнювати бюджет на щонайменше 3,5 мільярда гривень щомісяця. Нагадаємо, після початку війни Верховна Рада ухвалила низку законів, які надали податкові пільги при ввезенні імпортних авто в Україну.

Це зробили для того, щоб спростити ввезення з-за кордону авто для військових. Таке рішення також пояснювали тим, що українцям потрібно відновлювати автопарк, пошкоджений і знищений під час бойових дій.

Разом з тим цей крок спричинив величезні черги на митниці. Станом на початок червня, за пільговими умовами в Україну завезли понад 160 тисяч авто, повідомляв нардеп Ярослав Железняк.

За день в середньому завозили 3 292 авто. Депутати порахували, що в результаті звільнення від оподаткування до бюджету не надійшло близько 13 млрд грн. Разом з тим Рада хоче звільнити від обов’язкового державного страхування тих, хто купує електрокари.