Європейський Союз запровадив безплатний роумінг для українських біженців. За словами міністра Федорова, мобільні європейські та українські оператори підписали спільну заяву про співпрацю.
Безплатний роумінг на території Євросоюзу тепер доступний переселенцям з України. Поширюватиметься послуга на міжнародні дзвінки ЄС-Україна. «Київстар», «Водафон Україна» та lifecell разом з європейськими мобільними операторами озвучили спільну заяву про забезпечення зв’язку для українських біженців у країнах Європейського союзу. Загалом до заяви вже приєдналося 27 телекомунікаційних компанії України та Європи, серед яких Deutsche Telekom, Orange, Play, Telefónica, Vodafone та багато інших. Вони підписали заяву щодо забезпечення доступного та безоплатного роумінгу під час міжнародних дзвінків ЄС-Україна.
Як увімкнути роумінг розглянемо на прикладі оператора «Київстар». Роумінг починає діяти автоматично після перетину кордону дев’яти країн: Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, Молдови, Німеччини, Італії, Литви та Чехії. Не доведеться телефонувати оператору і просити його вручну включити опцію. Які умови використання роумінгу? По суті немає ніякої екстра процедури. Клієнт може користуватися за кордоном гігабайтами, хвилинами та SMS, які входять до існуючого його тарифу. Тобто можна дзвонити в Україну без переплати. Також надається безлім на вхідні дзвінки з України. Як довго діятимуть такі умови для роумінгу? Оператор не уточнює період дії лояльного роумінгу. Проте обіцяє попередити у разі якихось змін. Деталі можна дізнатися тут.
«Протягом останніх двох місяців Київстар, Vodafone і lifecell запропонували низку пільг у роумінгу та інших спеціальних пропозицій абонентам, які змушені були залишити Україну через війну. А європейські оператори – більш вигідні умови для дзвінків в Україну та багато іншого», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що українські біженці безплатно отримували SIM-картки, коли переходили кордон. Також український оператор Vodafone зробив тариф «Доступний роумінг» спеціально для українців, які вимушені були покинути країну.
Більше подробиць тут.
Читайте також: Що робити, якщо вас затримали або арештували у іншій країні?