«Дім для України»: як британці приймають українців

Як українським біженцям знайти житло за кордоном.

Українцям, у яких є родичі у Великій Британії, країна спростила правила в’їзду. Зокрема, Міністерство внутрішніх справ Британії збільшило кількість зустрічей для подачі на візу в регіоні з 500 до 6000 на тиждень, щоб пришвидшити процес подання заявок.

Подати заяву можна за посиланням. Також країна збільшила кількість дозволеного часу перебування на її території з одного до трьох років.  Зараз у Британії працюють над «маршрутом необмеженого спонсорства», що діятиме для українців без родинних зв’язків. Він дозволить громадам, місцевій владі та іншим спонсорам підтримати тих, хто цього потребує, приїхати до Великої Британії.

Цілодобова гаряча лінія посольства Великої Британії в Україні:

+44 808 164 8810

Британський уряд також запустив спеціальний сайт «Дім для України» для тих, хто хоче прийняти біженця. За перші п’ять годин на ньому зареєструвалося 43,8 тисячі осіб. Британський міністр з питань житлово-комунального господарства Майкл Гоув стверджує – Велика Британія має історію «підтримки найбільш вразливих верств населення в найтемніші години». Міністр обіцяє — не буде жодних обмежень щодо кількості українців, які зможуть в’їхати до Великобританії за схемою візового спонсорства.

Ця схема полягає у щорічній виплаті 350 фунтів стерлінгів (ця сума не підлягає оподаткуванню) кожному домогосподарству, у якому проживає біженець. При цьому від приймаючої сторони не очікується, що вони забезпечать українським біженцям їжу та витрати на проживання, хоче це не заборонено.

Люди, які бажають запропонувати безоплатну оренду приміщення у своєму будинку або окремому місці проживання протягом щонайменше шести місяців, пропонується зареєструватися на спеціальному сайті.

В британському уряді уточнюють – спочатку пріоритет буде надано тим господарствам, які приймають знайомих з України. За словами, Майкла Гоува, такий підхід дозволить якнайшвидше запустити цю схему. Втім, потім дійде справа і до біженців, які не мають родинних чи інших зв’язків із Великою Британією.

Читайте також: Де знайти роботу українцям?