Як з тимчасовим захистом повертатися до України?

Евросоюз открывает границы для граждан 14 стран

Відповіді про тимчасовий захист і поїздки в Україну і не тільки.

Термін мого 90-денного безвізового перебування в ЄС закінчується і я зареєструвався/зареєструвалась для отримання тимчасового захисту, однак ще не маю дозволу на проживання.  Що я можу зробити у цьому випадку, якщо мені потрібно повернутися в Україну або якщо мені потрібно переїхати в іншу країну ЄС?

Згідно з правовими нормами ЄС, Ви повинні отримати дозвіл на проживання і можете використовувати його для поїздки в інші країни Шенгенської угоди на термін до 90 діб у межах 180 діб. З тим же дозволом Ви можете залишити ЄС, щоб переїхати в іншу третю країну, наприклад, в Україну, і знову в’їхати в ЄС.

Якщо Ви ще не отримали дозволу на проживання, Ви можете отримати національні документи або дозволи. Це залежить від країни ЄС. Деякі документи або дозволи, зазначені в Додатку 22 до Шенгенського довідника, дозволяють Вам подорожувати так, якби Ви мали дозвіл на проживання. Утім, це стосується не всіх національних документів/документів, виданих країнами Шенгенської угоди. Будь ласка, зверніться до національних органів країни, де Ви зареєстровані для тимчасового захисту, аби дізнатись, чи документи, які Ви отримуєте, дозволяють Вам подорожувати.

Якщо це не так, але Вам потрібно поїхати в Україну і повернутися, то для Вас, коли ви повернетеся до ЄС, єдиним прийнятним рішенням буде в’їхати безпосередньо (суходільним, повітряним або морським шляхом) до країни ЄС, де Ви зареєстровані для тимчасового захисту.

Якщо Вам потрібно поїхати в іншу країну Шенгенської угоди, Ви можете зробити це протягом 90 діб в межах 180 діб з Вашим дозволом на проживання або національним документом/документом, який наведено в Додатку 22 (і, отже, має таку ж силу, що і дозвіл на проживання). Якщо у Вас немає такого документа, Вам рекомендується не подорожувати до інших країн Шенгенської угоди, оскільки Ваше перебування там може вважатися незаконним.

Увага!!! Дозвіл на проживання, виданий Румунією, Болгарією, Хорватією, Кіпром та Ірландією, не має загальної дійсності в Шенгенській зоні і не дає Вам права на в’їзд до інших держав Шенгенської зони. Дозволи на проживання, видані державами, які перебувають в Шенгенській зоні без внутрішнього прикордонного контролю, усе ж визнаються Румунією, Болгарією, Хорватією та Кіпром і дають право на поїздки в ці країни.

Чи можуть прикордонники, поліція або інші відповідні органи вимагати мої документи, що посвідчують особу, навіть якщо я перебуваю в країні Шенгенської зони?

Так. Поліцейські та інші адміністративні перевірки завжди можливі, в тому числі на території та на внутрішніх кордонах, з міркувань безпеки та міграційної політики. Важливо співпрацювати з поліцією або прикордонникам і надавати необхідні документи та інформацію. За певних обставин Вас можуть попросити залишатися доступним для органів влади під час цих перевірок у призначених установах.

Читайте еще: InterContinental Hotels and Resorts Group зупиняє діяльність в Росії