Що пропонують українцям закордонні банки?

банки

Інформація в яких країнах, які банки пропонують спеціальні умови для громадян України.

Українські біженці могли розраховуватись за кордоном та переказувати гроші родичам, закордонні банки та платіжні системи запропонували спеціальні умови.

PayPal

Рахунки найбільшої електронної платіжної системи  PayPal можна використовувати як для отримання переказів із будь-якої країни світу, так і відправлення. PayPal  дозволила виводити зі своїх рахунків на українські банківські картки, до 30 червня скасувавши всі комісії з переказів на ці картки.

Рахунок у PayPal відкрити просто, за декілька хвилин. До облікового запису PayPal можна прив’язати банківські картки у гривні для заведення коштів, а також банківські картки в доларах та євро – для виведення.

Wise

Лондонська компанія Wise яка займається переказами у понад 200 країнах світу, надала можливість переказів у гривні. Українці можуть зареєструватися, відкрити картку, надсилати та отримувати перекази без використання банківських реквізитів. Усередині  мережі Wise перекази здійснюються за адресою електронної пошти або номером мобільного телефону.

Послуги польських банків у Польщі

Українські біженці в Польщі часто попадали в скрутне становище, тому що багато з них не мали закордонних паспортів, без якого не можна будо відкрити рахунок в польському банку. PKO Bank Polski   спростив відкриття банківського рахунку для українців. Відтепер достатньо пред’явити українську ID-картку та польський реєстраційний номер PESEL.Можна відкрити спеціальний рахунок для українців «PKO Рахунок без Кордонів» без комісії за обслуговування рахунку та картки.

Ще одну послугу пропонує банк для українців обмін гривень на злоті. Ліміт на кожного охочого обміняти — 10 тис. гривень за офіційним курсом без додаткових комісій.

Банки Чехії для українських біженців

Українські біженці у  Чехії можуть безплатно відкривати банківські рахунки без плати за обслуговування. На ці рахунки також надходить допомога, яку платить держава біженцям. Наприклад, банк CSOB на рахунок виплачує 2500 крон, банк Komerční banka виплачує гуманітарну допомогу в розмірі 2000 крон. У банку Česká Spořitelna біженцям виплачують по 500 чеських крон на місяць протягом пів року, всього 3000 крон.

Що пропонують банки Австрії для українців

В австрійському банку BAVAG P.S.K  українці можуть відкрити рахунок (Beihilfenkonto) та отримати картку. Але для цього потрібно мати закордонний паспорт та знати німецьку мову. Раніше відкрити рахунок в банку можна було лише з пропискою. Обслуговування рахунку коштує 3 євро на місяць.  Картку можна використати для розрахунків у будь-якій країні Європи без комісії за внесення готівки на рахунок.  У банку Bank Austria рахунок можна відкрити безплатно, проте банк встановлює ліміти на поповнення та зняття коштів.

Проєкт під назвою «Поміч полякам з України» розпочато за ініціативи фонду «Wolność i Demokracja», організації «Pomoc Polakom na Wschodzie» та товариства «Wspólnota Polska».

Отримати кошти можуть:

 • особи, які мають карту поляка;
 • особи, що раніше мали карту поляка, а тепер отримали посвідку на постійне проживання в Польщі або польське громадянство;
 • громадяни Польщі, що проживають в Україні.

Щоб подати заявку на допомогу, необхідну звернутися за телефоном гарячої лінії +48 506 782 789, +48 519 023 817, +48 518 254 853 або написати на електронну адресу ukrainapomoc@wid.org.pl.

Також можна звернутися в одне з регіональних представництв у містах: Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Жешув, Люблін, Ломжа, Катовіце, Ольштин, Торунь, Ченстохова.

 

Зверніть увагу, що банківська система Польщі дещо відрізняється від української. Однією з таких відмінностей є код BLIK. Досить популярний у поляків, серед українців він викликає багато запитань  і Chance for Traveller пропонує відповіді на них. 

Код BLIK – це 6-значний тимчасовий код, що генерується в мобільному додатку вашого польського банку. Завдяки цьому коду можна швидко розраховуватись в магазині та онлайн, а також вплачувати або знімати готівку, не маючи з собою банківської картки.

Де знайти код BLIK?

Код BLIK потрібно згенерувати в мобільному додатку вашого банку. Для цього необхідно встановити на телефон відповідний додаток. Зверніть увагу, що код діє тільки 2 хвилини, далі потрібно буде згенерувати новий.

Вже 18 польських банків підтримують BLIK. Додатки майже кожного з них мають англійську версію. Крім того, мобільний додаток українською мовою пропонують такі банки: Alior Bank, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, Credit Agricole.

Як розрахуватись кодом BLIK у магазині?

 1. Повідомте касира, що ви хочете оплатити за допомогою BLIK або на касах самообслуговування оберіть форму оплати – BLIK.
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код BLIK на терміналі.
 4. Підтвердіть транзакцію в додатку.

Як розрахуватись кодом BLIK в інтернет?

 1. Оберіть форму оплати BLIK.
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код на сторінці замовлення.
 4. Підтвердіть оплату в додатку банку.

Як зробити переказ на телефон за допомогою коду BLIK?

Код BLIK дозволяє робити миттєві перекази до осіб, не знаючи їх банківського рахунку, або номеру картки, а лише номер телефону.

 1. Зайдіть у додаток свого банку та оберіть функцію «Переказ на телефон BLIK». Серед контактів оберіть людину, до якої хочете здійснити переказ або самостійно введіть її номер.
 2. Вкажіть призначення та суму платежу. Ліміт одного такого переказу – 500 злотих. Всього за день за допомогою BLIK на телефон можна зробити переказ до 1000 злотих.
 3. Підтвердіть операцію.

Як зняти готівку в банкоматі за допомогою коду BLIK?

 1. В банкоматі оберіть функцію «BLIK» як спосіб зняття готівки.
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код у банкоматі.
 4. Вкажіть суму, яку хочете зняти.
 5. Підтвердіть оплату в додатку банку.

Як покласти гроші на рахунок за допомогою коду BLIK?

 1. На екрані терміналу оберіть функцію «Вплата BLIK».
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код у терміналі та вкажіть суму, яку хочете покласти на рахунок.
 4. Вкладіть банкноти до терміналу, перевірте чи все правильно і натисніть «Підтвердити вплату».

Правила безпеки

Код BLIK – ваша конфіденційна інформація. Ніколи не повідомляйте цей код стороннім особам. Також запам’ятайте, що працівник банку НЕ МАЄ ПРАВА просити вас надати код BLIK ні особисто, ні під час телефонної розмови.

 

Читайте також: Як українцям отримати безплатний переклад юридичних документів?