Хто з українців у Польщі може отримати понад 11 тис. гривень?

Проєкт отримав назву «Поміч полякам з України»

Громадські організації виплатять українцям у Польщі, які мають карту поляка, по 1500 злотих на дорослого та 750 зл. на дітей. Основна умова – прибуття на територію сусідньої держави після 24 лютого.

Проєкт під назвою «Поміч полякам з України» розпочато за ініціативи фонду «Wolność i Demokracja», організації «Pomoc Polakom na Wschodzie» та товариства «Wspólnota Polska».

Отримати кошти можуть:

 • особи, які мають карту поляка;
 • особи, що раніше мали карту поляка, а тепер отримали посвідку на постійне проживання в Польщі або польське громадянство;
 • громадяни Польщі, що проживають в Україні.

Щоб подати заявку на допомогу, необхідну звернутися за телефоном гарячої лінії +48 506 782 789, +48 519 023 817, +48 518 254 853 або написати на електронну адресу ukrainapomoc@wid.org.pl.

Також можна звернутися в одне з регіональних представництв у містах: Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Жешув, Люблін, Ломжа, Катовіце, Ольштин, Торунь, Ченстохова.

 

Зверніть увагу, що банківська система Польщі дещо відрізняється від української. Однією з таких відмінностей є код BLIK. Досить популярний у поляків, серед українців він викликає багато запитань  і Chance for Traveller пропонує відповіді на них. 

Код BLIK – це 6-значний тимчасовий код, що генерується в мобільному додатку вашого польського банку. Завдяки цьому коду можна швидко розраховуватись в магазині та онлайн, а також вплачувати або знімати готівку, не маючи з собою банківської картки.

Де знайти код BLIK?

Код BLIK потрібно згенерувати в мобільному додатку вашого банку. Для цього необхідно встановити на телефон відповідний додаток. Зверніть увагу, що код діє тільки 2 хвилини, далі потрібно буде згенерувати новий.

Вже 18 польських банків підтримують BLIK. Додатки майже кожного з них мають англійську версію. Крім того, мобільний додаток українською мовою пропонують такі банки: Alior Bank, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, Credit Agricole.

Як розрахуватись кодом BLIK у магазині?

 1. Повідомте касира, що ви хочете оплатити за допомогою BLIK або на касах самообслуговування оберіть форму оплати – BLIK.
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код BLIK на терміналі.
 4. Підтвердіть транзакцію в додатку.

Як розрахуватись кодом BLIK в інтернет?

 1. Оберіть форму оплати BLIK.
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код на сторінці замовлення.
 4. Підтвердіть оплату в додатку банку.

Як зробити переказ на телефон за допомогою коду BLIK?

Код BLIK дозволяє робити миттєві перекази до осіб, не знаючи їх банківського рахунку, або номеру картки, а лише номер телефону.

 1. Зайдіть у додаток свого банку та оберіть функцію «Переказ на телефон BLIK». Серед контактів оберіть людину, до якої хочете здійснити переказ або самостійно введіть її номер.
 2. Вкажіть призначення та суму платежу. Ліміт одного такого переказу – 500 злотих. Всього за день за допомогою BLIK на телефон можна зробити переказ до 1000 злотих.
 3. Підтвердіть операцію.

Як зняти готівку в банкоматі за допомогою коду BLIK?

 1. В банкоматі оберіть функцію «BLIK» як спосіб зняття готівки.
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код у банкоматі.
 4. Вкажіть суму, яку хочете зняти.
 5. Підтвердіть оплату в додатку банку.

Як покласти гроші на рахунок за допомогою коду BLIK?

 1. На екрані терміналу оберіть функцію «Вплата BLIK».
 2. Зайдіть в мобільний додаток свого банку та згенеруйте код BLIK.
 3. Введіть код у терміналі та вкажіть суму, яку хочете покласти на рахунок.
 4. Вкладіть банкноти до терміналу, перевірте чи все правильно і натисніть «Підтвердити вплату».

Правила безпеки

Код BLIK – ваша конфіденційна інформація. Ніколи не повідомляйте цей код стороннім особам. Також запам’ятайте, що працівник банку НЕ МАЄ ПРАВА просити вас надати код BLIK ні особисто, ні під час телефонної розмови.

 

Читайте також: Як українцям отримати безплатний переклад юридичних документів?