Вишиванка: історія створення та хто з селебриті носить український символ

вишиванка

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Вишиванка – яскравий елемент усієї української культури. Вишита автентична сорочка пережила чимало перипетій упродовж багатьох століть. Сьогодні, у День народження цього виробу, згадуємо його історію та аналізуємо, як українські орнаменти залишаються популярними вже кілька сезонів поспіль.

Наші пращури закладали, зберігали і примножували традиції вишитих орнаментів — колірну гаму та їх смислові відтінки. Через кілька століть їхня популярність досягне навіть Голлівудських пагорбів, де світові знаменитості із задоволенням носять цей вид традиційного українського одягу.

вышиванка

Українська вишиванка із роками заграла сучасними фарбами, а її оригінальні малюнки стали трендом не лише в Україні, а й за кордоном.

Адже поява вишиванки сягає корінням у далеке минуле. Ще Геродот у своїх працях зазначив, що скіфські народи носили характерні костюми, однією з рис яких була сорочка, щедро прикрашена вишивкою. Також згадку про вишиванки можемо зустріти в манускриптах Х століття: арабські купці зустрічали русів, які носили цей вид одягу. Вчені вважають, що візерунки на вишиванках аналогічні тим орнаментам, які збереглися на посуді, меблів та інших предметах побуту часів Трипілля та Неоліту.

У вишиванки велика національна історія.

Споконвіку шиттям і окрасою одягу займалися лише жінки. Вони берегли свої секрети і передавали їх із покоління до покоління. Характерними прикрасами для виробу є рослинні елементи: квіти або листя. Також зустрічаються геометричні фігури – ромби, зигзаги, хрести, кола. Загалом кожен регіон України має свої традиційні техніки, кольори та візерунки, серед них і зооморфні орнаменти – зображення птахів та тварин.

Завдяки національним візерункам дизайнери щороку вигадують сотні ідей, як перетворити звичайну сукню чи сорочку на виріб, що дозволяє ефектно виділитися під час урочистостей.

Особливу увагу при виборі слід звертати на колір орнаменту та вишиванки. Оскільки кожен колір має певний сенс: червоний колір є знаком добра, захисту та удачі, білий – призначався для молодих дівчат, які таким чином підкреслювали свою красу, і використовувався як оберіг від злих сил, а зелений – символізував народження та подальше зростання.

Осадчая

Єкатерина Осадча

У який же момент український народний виріб зміг знайти шлях до серця розпещених величезною кількістю трендів закордонних інфлюєнсерів та селебріті? Українська вишиванка відбиває нині популярну етнічну культуру. Виріб є символом повернення до коріння та традицій у всьому світі. Також це універсальний елемент гардеробу, який підходить дівчатам з абсолютно будь-якою статурою та кольоротипом.

Деми Мур

Демі Мур

Українські вишиванки зараз користуються найбільшою популярністю в Америці, Європі та Близькому Сході.

Адель

Співачка Адель прикрасила журнал Vogue в українському національному костюмі.

Кэтрин-Зета Джонс

Кетрін-Зета Джонс

Діта фон Тіз

Клаудия Шиффер

Клаудія Шиффер

Модель Джордан Данн

Модель Джордан Данн

Келли Осборн

Келлі Осборн

Риз Уизерспун

Різ Уізерспун

Магдалена Генеа

Патрісія Каас

Алисия Викандер

Алісія Вікандер

Королева Иордании

Королева Іорданіі Ранія аль-Абдулла

Олена та Володимир Зеленські

Читайте також: Дмитро Комаров відкриває нові туристичні можливості Карпат