Евакуаційний рейс до Канади

Парламент Канади підтримує Україну.

Канадська провінція Саскачеван має намір організувати чартерний рейс для українських біженців, які перебувають у Польщі.

Уряд Саскачевану готується до чартерного рейсу з Польщі до Реджайни (столиця провінції — ред.), яким прибудуть близько 230 евакуйованих з України”. Зазначається, що попередня дата вильоту — 4 липня, але вона ще не остаточна.  Уряд забезпечить біженців короткостроковим житлом, надасть певну фінансову підтримку та допоможе з пошуком роботи.

Окрім цього, українці у Саскачевані можуть легко обміняти свої водійські права на місцеві, а також безкоштовно отримати картку медичного страхування.

У разі питань звертатись варто до дипломатичних установ України в Канаді:

Посольство (Оттава)

📧 consul_ca@mfa.gov.ua

☎️ +1 (613) 617-2335

 

Генконсульство у Торонто

📧 gc_cat@mfa.gov.ua

☎️ +1(416) 848-9320

 

Генконсульство в Едмонтоні

📧 gc_cae@mfa.gov.ua

☎️+1(587) 930-2290

Канада запустила тимчасову міграційну програму для громадян України, які залишили країну через вторгнення росії — канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET). За цією програмою українці та найближчі члени їхніх сімей будь-якої національності можуть перебувати в Канаді в ролі тимчасових резидентів до 3 років. Відповідно до цієї спеціальної програми, багато звичайних вимог, пов’язаних зі звичайною візою або дозволом на роботу, було скасовано.

Для участі потрібно:

  1. Створити свій аккаунт на порталі IRCC і заповнити анкету, де відповідаєте на низку питань і надаєте копії діючих документів
  2. Згодом вам надходить у власний кабінет повідомлення про наступний необхідний крок. Тож робите відбитки пальців в одному з консульських центрів Канади в Європі, у листі вам вкажуть, який найближчий до вас (наприклад, посольство в Будапешті)
  3.  Очікуєте на відповідь і якщо все добре надсилаєте кур’єром (за його допомогою також забираєте документ назад) свій паспорт до посольства Канади, вам також підкажуть який відділ найближчий до вас.

Більше подробиць за посиланням тут.

Нагадаємо, що Федеральний парламент Канади підтримав скасування візового режиму з Україною. Депутати також рекомендують урядові “збільшити кількість персоналу, щоби затримки у прийомі мігрантів не стали ще довшими через чинну гуманітарну кризу”. Окрім цього, в ухваленому документі уряд закликають “підтримати українців та інших мешканців країни, які постраждали від конфлікту”.

“Ми засуджуємо неспровокований напад на Україну, наказ на який віддав президент росії володимир путін, відверто порушуючи міжнародне право”, – наголошується у звіті.

Рішення про візовий режим належить до компетенції уряду, однак законодавці можуть висловити політичну підтримку та звернутися до виконавчої влади із запитом на розгляд певного питання. Зараз у Канаді діє спрощений режим подорожей для громадян України, однак вони повинні отримати візу перш ніж вирушати до цієї країни. Також там діє тимчасова міграційна програмадля українців, які рятуються від війни. Нова програма дає право українцям три роки жити та працювати або навчатися в Канаді. Претендувати на участь у ній можуть усі громадяни України та їхні близькі родичі будь-якого громадянства. Охочі мають подати просту електронну заявку та здати біометричні дані в будь-якому візовому центрі Канади. Весь процес отримання візи буде безкоштовним та займе не довше двох тижнів.

Візові послаблення для громадян України після 24 лютого запровадила і низка інших країн, серед яких Ірландія, Великобританія, Румунія, Молдова, Польща та інші. 

Читайте також: Грузія — як потрапити українцям та на яку допомогу розраховувати