Кредитні канікули для українців

Кредитні канікули – це відтермінування боргу, а не його спрощення.

Кредитні канікули — це відстрочка виплат за тілом кредиту та відсотків під час воєнного стану в країні.

Тривалість кредитних канікул може становити від 1 місяця до 1 року ⏳ Тобто в час канікул позичальник не платить за кредитом, але після завершення повноцінно повертається до виконання своїх зобов’язань.

❗️У разі, якщо Ваш банк не встановив самостійно кредитні канікули, необхідно:

— звернутися до банківської установи особисто або дистанційно, оформити заяву;

— за можливості, надати документи, що підтверджують погіршення вашого фінансового стану та неможливість здійснювати оплату кредиту.

Заяву можна подати на електронну пошту АБО через службу підтримки в мобільному застосунку банку ☝️

ЗРАЗОК заяви прикріплюємо 🔥.

Голові Правління

(повна назва банку)

ПІБ керівника

Адреса:

Засоби зв’язку:

 

різвище, ім’я, по-батькові позичальника)

Адреса реєстрації: позичальника

ІПН: (індивідуальний податковий номер позичальника)

Засоби зв’язку:

Телефон:

 

Заява на реструктуризацію кредиту

 

________(дата) 20__ року між мною та _______(назва банку) було підписано кредитний договір № __________ від _____ 20__ року на наступних умовах: сума кредиту – ____ грн., відсоткова ставка – __% річних, строк повернення – ___ 20__ року, цільове призначення – ______(вказати), забезпечення – ______ (вказати).

Будучи добросовісним платником, я сумлінно погашав(ла) всі суми заборгованості у чіткій відповідності до умов вищезгаданого кредитного договору. (якщо це факт, якщо ні – опускаємо цей пункт). На теперішній час починаючи з _____ 20__р. я не можу своєчасно виконувати свої зобов’язання за кредитом, внаслідок

_________(викладення обставин, що зумовили невиплату кредиту, наприклад: проведення активних бойових дій на території України, що призвело до тимчасової втрати роботи та фінансового забезпечення).

На підставі вищевикладеного та відповідно до ст.17 Закону України «Про споживче кредитування», що надає комерційним банкам можливість здійснювати реструктуризацію заборгованості позичальникам, які виявили таке бажання і не мають змоги сплачувати кредит на попередніх умовах, прошу Вас (обрати ті пункти, які хочете змінити саме Ви відповідно до Ваших можливостей): 

  • Зупинити нарахування відсотків за кредитним договором;
  • Встановити наступний графік погашення заборгованості за кредитом:
  • ____________________________________ гривень на місяць до повного погашення боргу ви відповідно до ваших можливостей ;
  • На час кредитних канікул не нараховувати пеню та штрафні санкції;
  • Змінити процентну ставку до рівня ___ % річних;
  • Не застосовувати до мене штрафні та інші санкції, передбачені кредитним договором до вирішення питань, що порушені в даній заяві.

Повідомляю, що я готовий(ва) надати необхідні підтверджуючі документи, що будуть вимагатися банком, а також надати предмет застави для перевірки його стану (у випадку кредиту під заставу).

Про результати розгляду мого звернення прошу проінформувати мене письмово, надіславши лист за моєю домашньою адресою (або іншою, що хоче позичальник) та (або) на електронну пошту: (вказати адресу електронної пошти), у строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».

Додатки:

 (за наявності додати документи, що підтверджують викладені обставини неплатоспроможності позичальника).

 З повагою,                     ____________               (ПІБ позичальника)

(підпис)

«___»_________2022 року

Читайте також: Чому варто оформити «Зелену картку» водіям