У Ірландії не вистачає місць для українців

Programma-TLGS-v-Irlandii

Українці в Ірландії можуть залишитися без прихистків.

В Ірландії не вистачає місця для українців, які рятуються від війни. Проблему будуть обговорювати в уряді країни.

Дублінський Citywest Transit Hub, де раніше зупинялися українці, які рятуються від війни, закрили. Через це у суботу 22 жовтня, понад 30 переселенців залишилися на ночівлю в аеропорту та центрі для бездомних. Ймовірно, деяким людям доведеться спати на вулиці, заявив Міністр у справах дітей Ірландії Родерік О’Горман. Однак, сім’ї з дітьми та представників вразливих категорій населення розселятимуть першочергово.

«Ми всі можемо оцінити кількість людей, які прибувають, але це не означає, що можна одразу надати їм житло. Нам доведеться рухатися швидше, щоби розмістити все більшу кількість людей. Війна зараз посилюється і набуває дуже неприємних обертів, а цивільне населення є мішенню», – заявив прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін.

За його словами, уряд співпрацює з благодійниками, щоб надати українцям житло. Однак доступ до таких притулків обмежений.

Як знайти житло в Ірландії

Житло – одна з найбільших проблем, з якими зіштовхуються переселенці в Ірландії. Ймовірно, новоприбулим не доведеться обирати – осідати потрібно там, де є місце.  Щоб забезпечити притулок для українців, влада поселяє їх у:

  • готелі;
  • школи;
  • монастирі;
  • спортивні зали.

Можна орендувати помешкання самостійно, але ціни високі. За будинок у невеликому містечку доведеться віддати 1,5 тисячі євро на місяць (48 тисяч гривень).

Читайте також: Які країни ЄС дають можливість в’їзду поза умовами шенгену