Де вони, 100 найкращих міст світу?

Опубліковано найцікавіший рейтинг міст для всіх подорожуючих.

Так, так назви міст вже відомі — вам залишилося лише обрати куди саме ви прагнете потрапити на святкових канікулах.

Агенція Resonance – провідний консультант у сфері туризму, нерухомості та економічного розвитку опублікував рейтинг «Топ 100 найкращих міст світу 2023 року для життя, роботи, інвестицій та подорожей».

Першу сходинку зайняв Лондон, також у десятку увійшли Париж, Нью-Йорк, Сінгапур та Амстердам.

Проте цьогорічний рейтинг став по справжньому особливим, адже окрім 100 найкращих міст було обрано і «Почесне найкраще місто світу 2023 року», ним став Київ. Головниим здобутком, завдяки якому столиця України отримала звання «Почесного найкращого міста світу» – це дух, те, що не змогли зламати російські війська. Мужній український народ перетворив російський план «Київ за три дні» на довготривалу та зовсім не переможну війну для країни-агресора.

Київ — політичний, соціально-економічний, транспортний, освітньо-науковий, історичний, культурний та духовний центр України.

Як складався рейтинг?

Пандемія  змінила пріоритети та ритм.  Навіть за даними порталу з пошуку роботи LinkedIn, кожна 6 вакансія, опублікована на сайті сьогодні є «віддаленою». Багато людей переїхали до менших,  доступніших або більш цікавих міст. Чисельність населення зменшилась у Нью-Йорку, Сан-Франциско, Афінах, Чикаго та Римі. Така тенденція посприяла економічному розвитку малих міст. Також важливим фактором стала економічна та гуманітарна криза, яка була спровокована вторгненням росії в Україну, тож з рейтингу були деякі міста країни агресора. Важливим було оцінити кліматичні особливості розташування, кількість визначних місць, парків та зелених зон, рівень злочинності, а також рівень розвитку інфраструктури, кількість аеропортів, якість транспортного сполучення, кількість музеїв, цікавих атракцій, рейтинг місцевих університетів, наявність великих конференц-залів. Увагу звертали і на доходи громадян, рівень життя та наявність чи відсутність великих корпорацій. Також частота висвітлення міста в засобах масової інформації, кількість  онлайн-статей, посилань і рекомендацій.

ТОП – 5 найкращих міст світу

Лондон вже сьомий рік утримує позицію лідера та посідає перше місце у рейтингу. Місто стало лідером за 4-ма категоріями: «Продукт», «Дозвілля», «Люди» та «Просування». У 2022 році в Лондоні відбулось багато подій та заходів: Платиновий ювілей королеви, Квіткове шоу RHS Челсі, Вімблдоном та інші. Лондон, як і раніше, очолює категорію рекламних акцій, є лідером за кількістю хештегів в Instagram, Facebook та оглядів TripAdvisor. Також місто вже майже повернулось до допандемічної потужності.

Другу сходинку посів Париж, який визнаний світовим лідером за кількістю визначних місць та музеїв. Зняття карантинних обмежень в країні призвело до збільшення туристичного потоку. Цього літа мандрівники витратили у Парижі на 10% більше грошей, ніж у 2019. Також мерія міста запровадила багато програм з реконструкції Парижу, влада планує зменшити кількість автомобільного трафіку. Деякі вулиці повністю закрили для машин та облаштовують на них зелені зони. Також Париж готується приймати літні Олімпійські ігри у 2024 році.

Нью-Йорк зайняв третє місце, діловий центр утримує лідерські позиції у категорії «Просування». Чисельність населення міста досить сильно скоротилась внаслідок епідемії коронавірусу, проте багато мешканців у 2022 році знову повернулись до міста. Також до Нью-Йорку повернулись і великі шоу. До звичного Центрального парку додалась ще одна велика зелена зона –  парк Літл-Айленд на березі Гудзону.

Четверту сходинку посідає Токіо. Попри землетруси, цунамі та тайфуни, Токіо довгий час утримував перше місце, як один із найбезпечніших мегаполісів на планеті, воно займає 4 місце в категорії «Безпека». Всупереч пандемії японський уряд залишається непохитним, дотримуючись своєї мети — 60 мільйонів відвідувачів і 136 мільярдів доларів доходу від туризму до 2030 року. В рамках програми у 2022 році було розширено міжнародний термінал в Ханеда, головному аеропорту міста. Також Токіо посіло перше місце у категорії «Покупки». Кількість торговельних центрів у місті зростає.

Замикає п’ятірку Дубай – міжнародний діловий та туристичний центр у якому поєднались арабська класика та сучасна розкіш. Дубай став першим відразу у двох категоріях — «Люди» та «Місце».  Кількість пам’яток та розваг вражає, тут проходять найдорожчі у світі перегони, побудований найглибший басейн для дайвінгу, який внесено до Книги рекордів Гіннеса тощо.

Також до рейтингу потрапили й інші міста світу. Найстаріше місто Франції Марсель відзначилось великою кількістю сонячних днів, в середньому 300 на рік. Кельн відкритий для бізнесу та розваг. Розумний і практичний Осло зайняв лідерські позиції у категорії “Люди”. Бангкок тримає звання транспортного вузла Південно-Східної Азії. У категорії «Процвітання» відзначилась Доха за найвищий ВВП на душу населення та низьке безробіття. Пекін став лідером через найбільшу кількість штаб-квартир світових корпорацій розташованих тут.

Читайте також: Японія змінила програму для українських переселенців