Молдова: безплатне харчування для українців та види житла

Щоденно CFT інформує, які країни і на яхих умовах чекають українців для тимчасового прихистку.

Хвиля солідарності з українцями і страх перед російською агресією — Молдова щоденно приймає українців, які вимушені тимчасово лишати рідну країну. Молдова з населенням у три мільйони жителів прийняла близько ста тисяч біженців. Близько половини з них одразу вирушили далі на Захід.

Республіка Молдова приймає українців за такою ж спрощеною процедурою, як і Словаччина, і Румунія. Вам потрібен лише закордонний паспорт, краще, якщо він у вас біометричний — це дасть право перебувати в країні 90 днів легально. Дітям необхідно пред’являти свідоцтво про народження. Українці можуть отримувати статус біженця або просити тимчасового захисту — за бажанням. Працювати на території країни можна без ВНЖ, згідно з трудовими договорами. Також громадяни України отримують доступ до медичних послуг та освіти нарівні з жителями республіки.

Пункти пропуску

  • «Мамалига»
  • «Кельменці»
  • «Росошани»
  • «Сокиряни»
  • «Могилів-Подільський»
  • «Бронниця»

До вашої уваги сайти, де зібрана потрібна інформація щодо проживання, транспорту, консультування, волонтерства та де отримати одяг та їжу:  https://uarefugees.web.app/#/

Dopomoga Gov MD 

Республіка Молдова починає приймати цифрові документи в «Дії». Про це повидомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

🔵У цій фейсбук групі можна звернутися до комьюніті з будь-який питань:

https://www.facebook.com/groups/347615063908402

 

Читйте також: Туреччина приймає українських біженців — куди звертатися та умови