Румунія приймає українських біженців: куди звертатися та умови

Румунія приймає біженців з України за спрощеною процедурою.

Влада Румунії продовжує приймати біженців із України через відкрите вторгнення росії: на вокзалах відкриті центри допомоги, забезпечують допомогу та житло.

Статус біженця для українців 2022 — плюси і мінуси

Міграційні експерти настійно не рекомендують відразу оформляти статус біженця. По-перше, тому що на період розгляду заявки у вас заберуть документи. По-друге, є більш вдала альтернатива — тимчасовий захист, який дає більше прав.

Для того, щоб потрапити з України в Румунію, громадяни нашої країни вибирають пункти в Порубні, Дякові, Солотвині та інші. Також потрапити до Румунії можна через пункти пропуску з Молдовою: Костешті-Стінка, Джурджулешті-Галац, Липкани-Редеуць-Прут.

Перетинати кордон можна з біометричним паспортом, при його відсутності в’їзд можливий по внутрішньому. Якщо є діти до 16 років, вони повинні надати свідоцтво про народження. Крім того, вони можуть перетнути кордон з одним з батьків без дозволу другого. Якщо ж дитина виїжджає з родичами, то потрібен дозвіл батьків, завірений у нотаріуса.

Українці, які приїхали до Румунії через війну України з росією, отримують:

  • безкоштовне житло, харчування та медичну допомогу;
  • можливість працювати нарівні з громадянами Румунії через 3 місяці після подачі заяви.

У Тіміші, Марамуреші, Сучаві, Джурджі, Тульчі та Бухаресті працюють волонтерські центри, які допомагають українцям з розміщенням. З центру в Сіреті курсують автобуси до залізничних станцій. Також на автобусі можна дістатися в іншу країну — безкоштовно або зі знижкою. Детальна інформація про надання допомоги українцям в Румунії представлена на офіційному сайті.

📕Переваги Румунії: значно менші черги на кордонах (зокрема на пункті Солотвино/Сігету), невисокі ціни на їжу і румуни, які дуже хочуть допомагати.

✏️Пункти перетину кордону: https://dpsu.gov.ua/ua/NA-KORDONI-Z-RUMUNIYU-2018/

✏️Група, де зараз пропонують багато безкоштовного житла: UNIȚI PENTRU UCRAINA — Єдині за Україну — United for Ukraine

✏️Шукати житло можна в українській групі: Українці в Румунії / Ucraineni din România / Ukrainians in Romania https://www.facebook.com/groups/UkrRom

✏️Координаціний центр на Північному вокзалі в Бухаресті: https://www.facebook.com/NicusorDan.ro/posts/501114741364945

✏️Geeks For Democracy створив базу волонтерів і місць де можна зупинитись (hello@g4d.ro)

✏️Громада Плоєшті під Бухарестом готова приймати біженців і допомагати: Ploiești pentru Ucraina — Плоєшть для України — Ploiești for Ukraine (https://www.facebook.com/groups/764950161554803)

✏️Бухарестський університет готовий приймати колег з України

 

Власти Румынии продолжают принимать беженцев из Украины через открытое вторжение России: на вокзалах открыты центры помощи, обеспечивают помощь и жилье.

📕Преимущества Румынии: значительно меньшие очереди на границах (в частности на пункте Солотвино/Сигета), невысокие цены на еду и румыны, которые очень хотят помогать нашим гражданам в этот тяжелый момент.

✏️Пункты пересечения границы: https://dpsu.gov.ua/ru/NA-KORDONI-Z-RUMUNIYU-2018/

✏️ Группа, где предлагается много бесплатного жилья: UNIȚI PENTRU UCRAINA — Единые за Украину — United for Ukraine

✏️Искать жилье можно в украинской группе: Украинцы в Румынии / Ucraineni din România / Ukrainians in Romania https://www.facebook.com/groups/UkrRom

✏️Координационный центр на Северном вокзале в Бухаресте: https://www.facebook.com/NicusorDan.ro/posts/501114741364945

✏️Geeks For Democracy создал базу волонтеров и мест, где можно остановиться (hello@g4d.ro)

✏️Громада Плоешти под Бухарестом готова принимать беженцев и помогать: Ploiești pentru Ucraina — Плоешть для Украины — Ploiești for Ukraine (https://www.facebook.com/groups/764950161554803)

Читайте також: Молдова приймає українських біженців — куди звертатися та умови