Як українцям отримати фінансову допомогу у Румунії?

Румунія приймає біженців з України за спрощеною процедурою.

Влада Румунії продовжує приймати біженців із України через відкрите вторгнення росії: на вокзалах відкриті центри допомоги, забезпечують допомогу та житло.

Кілька категорій українців, які виїхали до Румунії у зв’язку з війною, можуть розраховувати на грошову допомогу від Червоного Хреста.

Як повідомили на сайті організації, щоб отримати підтримку, потрібно заповнити заявку та дочекатися на її схвалення.

Гроші надають найменш соціально захищеним громадянам:

 • жінкам з дітьми;
 • багатодітним сім’ям;
 • людям з інвалідністю;
 • людям віком понад 60 років;
 • вагітним та годувальницям;
 • самотнім жінкам, які не мають родини;
 • людям, що не мають доступу до безкоштовного медобслуговування.

Українці, які належать до однієї з цих категорій, можуть розраховувати на 110 євро (3442 грн) на людину. Таку суму надаватимуть упродовж трьох місяців.

Як оформити заявку?

Усе відбувається онлайн, за допомогою тематичного додатка в GooglePlay або AppStore від IFRC. Потрібно визначитись, хто буде заявником від родини, завантажити йому на телефон додаток та дотримуватися інструкцій.

Кожен українець, який хоче отримати грошову підтримку, повинен надати низку документів на підтвердження особи:

 • паспорт громадянина України або ID-картка;
 • закордонний паспорт громадянина України;
 • свідоцтво про народження для дітей.

Як тільки заявка заповнена відповідно до інструкцій, у додатку надішлють повідомлення від Червоного Хреста на Viber або WhatsApp. Гроші надійдуть одразу, і ними можна буде користуватися. З огляду на велику кількість заявок, термін розгляду може становити до двох тижнів.

Для зарахування грошової підтримки можна обрати свою банківську картку в ПриватБанку, Ощадбанку, Monobank або в А-банку. Для зняття готівки можна скористатися послугами MoneyGram, але для цього потрібно буде надати документи на посвідчення особи.

Для того, щоб потрапити з України в Румунію, громадяни нашої країни вибирають пункти в Порубні, Дякові, Солотвині та інші. Також потрапити до Румунії можна через пункти пропуску з Молдовою: Костешті-Стінка, Джурджулешті-Галац, Липкани-Редеуць-Прут.

Перетинати кордон можна з біометричним паспортом, при його відсутності в’їзд можливий по внутрішньому. Якщо є діти до 16 років, вони повинні надати свідоцтво про народження. Крім того, вони можуть перетнути кордон з одним з батьків без дозволу другого. Якщо ж дитина виїжджає з родичами, то потрібен дозвіл батьків, завірений у нотаріуса.

Українці, які приїхали до Румунії через війну України з росією, отримують:

 • безкоштовне житло, харчування та медичну допомогу;
 • можливість працювати нарівні з громадянами Румунії через 3 місяці після подачі заяви.

У Тіміші, Марамуреші, Сучаві, Джурджі, Тульчі та Бухаресті працюють волонтерські центри, які допомагають українцям з розміщенням. З центру в Сіреті курсують автобуси до залізничних станцій. Також на автобусі можна дістатися в іншу країну — безкоштовно або зі знижкою. Детальна інформація про надання допомоги українцям в Румунії представлена на офіційному сайті.

📕Переваги Румунії: значно менші черги на кордонах (зокрема на пункті Солотвино/Сігету), невисокі ціни на їжу і румуни, які дуже хочуть допомагати.

✏️Пункти перетину кордону: https://dpsu.gov.ua/ua/NA-KORDONI-Z-RUMUNIYU-2018/

✏️Група, де зараз пропонують багато безкоштовного житла: UNIȚI PENTRU UCRAINA — Єдині за Україну — United for Ukraine

✏️Шукати житло можна в українській групі: Українці в Румунії / Ucraineni din România / Ukrainians in Romania https://www.facebook.com/groups/UkrRom

✏️Координаціний центр на Північному вокзалі в Бухаресті: https://www.facebook.com/NicusorDan.ro/posts/501114741364945

✏️Geeks For Democracy створив базу волонтерів і місць де можна зупинитись (hello@g4d.ro)

✏️Громада Плоєшті під Бухарестом готова приймати біженців і допомагати: Ploiești pentru Ucraina — Плоєшть для України — Ploiești for Ukraine (https://www.facebook.com/groups/764950161554803)

✏️Бухарестський університет готовий приймати колег з України

 

Власти Румынии продолжают принимать беженцев из Украины через открытое вторжение России: на вокзалах открыты центры помощи, обеспечивают помощь и жилье.

📕Преимущества Румынии: значительно меньшие очереди на границах (в частности на пункте Солотвино/Сигета), невысокие цены на еду и румыны, которые очень хотят помогать нашим гражданам в этот тяжелый момент.

✏️Пункты пересечения границы: https://dpsu.gov.ua/ru/NA-KORDONI-Z-RUMUNIYU-2018/

✏️ Группа, где предлагается много бесплатного жилья: UNIȚI PENTRU UCRAINA — Единые за Украину — United for Ukraine

✏️Искать жилье можно в украинской группе: Украинцы в Румынии / Ucraineni din România / Ukrainians in Romania https://www.facebook.com/groups/UkrRom

✏️Координационный центр на Северном вокзале в Бухаресте: https://www.facebook.com/NicusorDan.ro/posts/501114741364945

✏️Geeks For Democracy создал базу волонтеров и мест, где можно остановиться (hello@g4d.ro)

✏️Громада Плоешти под Бухарестом готова принимать беженцев и помогать: Ploiești pentru Ucraina — Плоешть для Украины — Ploiești for Ukraine (https://www.facebook.com/groups/764950161554803)

Читайте також: Молдова приймає українських біженців — куди звертатися та умови