Де знайти тимчасовий прихисток для українців у Швейцарії

Швейцарія вже виділила 80 млн франків на гуманітарну допомогу Україні та іншим країнам регіону

Організація Kirchen-helfen.ch співпрацює з різними швейцарськими церквами, щоб допомогти українським біженцям у цій країні. 

Kirchen-helfen.ch співпрацює з різними швейцарськими церквами, щоб допомогти українським біженцям у Швейцарії. Мета — об’єднати церкви, приватних осіб, готових допомогти, та біженців, які шукають захисту. Тамтешні волонтери організовують тимчасове проживання в приватних приймаючих сім’ях (1-3 місяці) для громадян України, які шукають захисту. Тож якщо ви шукаєте житло, будь ласка, заповніть  цю форму: https://kirchen-helfen.ch/

Також швейцарія готова надавати українцям, що залишили свою країну через війну, спеціальний статус «S», який раніше не надавався. Так званий статус S, який вирішили запропонувати для зустрічі українців, був розроблений в середині 90-х років, під час воєн на Балканах. Цей механізм розробили для того, щоб швидко приймати біженців, обходячи тривалі бюрократичні процедури.   На момент остаточного схвалення цього механізму у червні 1999 року війни на території колишньої Югославії вже закінчилися і механізм досі жодного разу не був залучений на практиці.

Статус «S» може поширюватися на українців та членів родин, а також громадян третіх країн, які до початку повномасштабної війни мали постійну посвідку на проживання в Україні та не можуть безпечно повернутись у власну країну. Статус «S» не може надаватися особам, які вже отримали захист у якійсь країні ЄС.

Цей статус надає право проживання у Швейцарії протягом одного року, з можливістю продовження доти, доки триватиме війна. Його надання дає можливість одразу шукати роботу, а дітям — йти до школи. Також планується фінансова підтримка, оскільки вона залежить від кантону — деталі варто з’ясовувати на місці. Через п’ять років ті, хто все ж не зможуть повернутися у рідну країну, можуть отримати постійний дозвіл на проживання.

Уряд пішов на додатковий крок, який не передбачений автоматично, та дозволив особам з цим статусом вільно подорожувати у межах Шенгенської зони.

Згідно з поясненнями юристів, статус не застосовувався під час хвиль біженців внаслідок «арабської весни», війни у Сирії та Афганістані передусім через те, що розроблявся на випадок конфліктів «на порозі Європи» — у тому числі з міркувань безпеки, щоб таким чином в країну не потрапили потенційні терористи.

З початку повномасштабної війни до Швейцарії прибули щонайменш 11 тисяч українців — принаймні стільки вже зареєструвалися. Федеральний уряд заявив, що країна готова прийняти до 60 тисяч людей, проте владі кантонів доручили готуватися до гірших сценаріїв — припускають, що до кінця року у Швейцарію може прибути до 300 тисяч українців.

Швейцарія підготувала для українців близько 5000 місць у федеральних центрах для біженців, а приватні особи додатково готові запропонувати дах над головою для 45 тисяч осіб.

 Онлайн-реєстрація для українських біженців у Швейцарії.

Графік роботи Федеральних центрів з надання притулку для реєстрації українських біженців: щоденно з 9 до 16 години.

Читайте також: Chance for Work!