Якщо ви робили щеплення від COVID-19 за кордоном

Зараз чинне законодавство не передбачає генерацію сертифікатів у «Дії» на основі даних про вакцинацію, яку зробили за кордоном.

При поверненні в Україну треба звернутися до сімейного лікаря або педіатра з проханням внести вакцинування до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Для цього, лікарю треба надати сертифікат або памʼятку, видану в країні, де ви робили щеплення. Саме це є підтвердженням вакцинації. Після внесення лікарем, щеплення одразу відобразиться в особистому кабінеті Helsi (https://helsi.me/)

Також українці, які постраждали від військової агресії рф, зможуть бути направлені на лікування до клінік країн-членів ЄС. Про це повідомило МОЗ, що ініціювало співробітництво з Європейською Комісією. Процес евакуації відбувається за посередництва Emergency Response Coordination Centre (ERCC), що захищає цивільне населення в надзвичайних ситуаціях. Також він забезпечує швидке розгортання екстреної підтримки та діє як координаційний центр між усіма державами-членами ЄС. Передусім це пацієнти з онкологією, з важким ураженням центральної нервової системи, з гострою та хронічною нирковою недостатністю, а також іншими хронічними захворюваннями, що рідко трапляються. У співпраці з урядами інших країн щодо надання медичної допомоги дітям велику роль відіграє перша леді України Олена Зеленська.

Більше подробиць тут.

Також багато лікарів готові консультувати онлайн, наприклад Likar.support — онлайн-платформа з надання безкоштовних медичних консультацій для українців. Тут вам знайдуть лікарів-волонтерів, до яких можна звернутися, коли потрібна термінова медична порада, а доступу до лікарні немає.

Читайте також: ЄС запровадив вільний роумінг для українців