Добірка якісного українського кіно

Енергія відродження українського кіно

Після затяжного занепаду кіноіндустрії в Україні з 2017 року настало її інтенсивне відродження, що виявилося у збільшенні чисельності фільмів, у зверненні кінематографістів до актуальних тем, у виході його в міжнародний простір та появі в українському кіно нового покоління.

Поштовх для відродження дала Революція Гідності й подій, які вона здетонувала і розквіт продовжується навіть у період війни. Зараз увага світу спрямована на недосліджені у нас взаємини кінематографа й сучасного українського суспільства, на місце нашого кіно на фестивалях, в копродукції і тому пропонуємо ознайомитися з першою добіркою гарних кінострічок.

«Дике поле»

У центрі подій, що розгортаються, виявляється Герман Корольов, який веде звичний спосіб життя, поки не дізнається про безслідне зникнення брата. Йому доводиться повернутися в рідне містечко, щоби захистити сімейний бізнес — автозаправку — від зазіхань місцевих рейдерів.

«Донбас»

Тринадцять коротких сюжетів показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою? Фільм «Донбас» отримав премію за найкращу режисуру, програма «Особливий погляд», Каннський кінофестиваль, 2018.

«Вулкан»

Після декількох дивних збігів, Лукас, перекладач, який працює в ОБСЄ, опиняється в південноукраїнському місті Берислав. Ставши мимовільним гостем свого дивного господаря Вови, Лукас стикається з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу. Незважаючи на його початкову неприязнь, Лукас усе більше й більше захоплюється Вовою та його дочкою Марушкою — і це, зрештою, підштовхує до власних пошуків давно загубленого щастя.

«Викрадена принцеса»

Ця дивовижна історія трапилась у чарівному місті Києві – за часів відважних воїнів, прекрасних принцес і могутніх чаклунів. Мандрівний артист Руслан, який мріє стати лицарем, зустрів прекрасну Мілу і закохався в неї, навіть не підозрюючи, що дівчина — донька київського князя. Але щастю закоханих не судилося тривати вічно: злий чаклун Чорномор з’явився в магічному вихорі і на очах Руслана викрав кохану, прагнучи перетворити силу її кохання на власну чаклунську могутність. Не роздумуючи, Руслан рушив у погоню за викраденою принцесою, щоб, здолавши всі перешкоди та небезпеки на своєму шляху, довести, що справжня любов – сильніша за магію.

«Гуцулка Ксеня»

До карпатського селища Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині — американські емігранти для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає у спадок від свого діда один мільйон доларів за умови, що візьме заміж справжню українку.

Читайте також: Як отримати паспорт українцям за кордоном?