Цього року Каннський кінофестиваль повернувся у свої традиційні травневі дати, проте урочисте відкриття та наступна фестивальна програма проходили з іншим об’єктом уваги – з військовим акцентом через ситуацію в Україні.
Кінофестиваль завжди виділяється червоною лінією гламуру та політики, але забути про події в Україні, хоч і на час кіноогляду, організатори та митці не змогли. Керівництво фестивалю та журі заборонили появу делегацій та ЗМІ з Росії, офіційна церемонія відкриття розпочалася з відеозвернення Президента України Володимира Зеленського, зомбі-комедія Мішеля Хазанавічуса з Береніс Бежо у головній ролі, яка спочатку називалася «Z» на прохання української сторони була перейменована на «Ріж» !» та інші знаки співчуття та доброти до України продемонстрували Канни. Цього року країна, яка вже кілька місяців бореться з агресією Росії, представила два фільми молодих українських режисерів: «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука та «Бачення метелика» Максима Наконечного.
Набережною Круазетт світові зірки та лідери думок своїми вбраннями висловлювали підтримку Україні. Цьогоріч Каннський кінофестиваль рясніє блакитно-жовтими сукнями, костюмами та аксесуарами. І все це неспроста. Чимало знаменитостей, серед яких голлівудська акторка Шерон Стоун та зірка серіалу «Гра в кальмара» Лі Чон Че, обирали на червону доріжку речі в блатно-жовтому кольорі.
Модель з Кропивницього Аліна Байкова вийшла на червону доріжку у яскравому рожевому платті, однак її образ доповнювали українські символи. Манекенниця тримала у руках прапор України, а на сукні майоріла синьо-жовта стрічка.
Румунські акторки також долучилися до підтримки України. На фотокол до фільму «Метроном» режисера Александра Белика. Дівчата одягнулися у жовту та синю сукню, яка разом нагадувала український прапор.
Лі Чон Че, який зіграв у відомому серіалі «Гра в кальмара» головну роль Кі Хуна під номером 456, підтримав Україну на Каннському кінофестивалі. Він доповнив свій жакет блакитно-синьою хустиною.
Представник американо-ізраїльського холдингу Shabshai Technology Олена Гіяновська постала у сукні від українського дизайнера Катерини Чепак. Стейтмент «No War» красувався на корсеті кутюрної сукні Олени, транслюючи віру в якнайшвидшу перемогу та уособлення сили мистецтва у миротворчій місії всього фестивалю.